Šoltys vlétl do druhé poloviny šestým místem! Kolomý druhý v „Malém Dakaru“ Rally, F1, formule 1, okruhy, závody | Constructors F1

etina English Rusky

Šoltys vlétl do druhé poloviny šestým místem! Kolomý druhý v „Malém Dakaru“ Rally, F1, formule 1, okruhy, závody | Constructors F1 Constructors F1

Šoltys vlétl do druhé poloviny šestým místem! Kolomý druhý v „Malém Dakaru“

BUGGYRA media | 14.1.19 | Aktuálně

Rally Dakar 2019

Mimořádně úspěšný vstup do druhé poloviny rally Dakar oslavil tým Tatra Buggyra Racing.

 

Martin Šoltys dokončil etapu jako nejlepší z českých jezdců na šesté pozici a překonal tak své dosavadní maximum. V průběžném hodnocení se vyhoupl na osmé místo. Martin Kolomý dokončil šestou etapu jako druhý v hodnocení půl maratonu.

2

 

Martin Šoltys v cíli neskrýval svou spokojenost. „Mám obrovskou radost. Bylo to těžké, vybrali jsme si pořádnou porci smůly. Od stého kilometru jsme si všimli, že nám začínají vypadávat přístroje a přestává dobíjet auto. Díky tomu jsme udělali navigační chybu a vydali se o kousek jinam, než byla standartní stopa. Museli jsme zastavit, přišli jsme na to, že je vypadlý drát na alternátoru. Tam jsme se zdrželi nějaký čas. Kluci pak museli Tatru roztlačit z kopce abychom vůbec nastartovali, ale povedlo se. Ke konci jsme ještě měli malý karambol s Kolomajzem. Když jsme sjížděli obrovskou dunu, přehoupli se přes jeden vant, viděli jsme Martina, jak stojí za Mazem a mně už nezbývalo mnoho času na reakci. Chtěl jsem ho objet zleva, jenomže údolí bylo prudké z obou stran a mně to stáhlo dolu. Takže jsem Martina trefil zadkem. Za to se jemu i všem mechanikům omlouvám, přidělal jsem jim zbytečnou práci,“ hodnotil napínavou šestou etapu průběžně osmý muž celkového pořadí.

1
Spokojený mohl být i Martin Kolomý. „Je to hodně zajímavé, protože je tento malý Dakar společný pro všechny kategorie a jezdíme tam společně s „miníkama“ a buggynama. Dneska jsme tak topili, že před námi skončil pouze jeden vůz Mini. Pořadatelé připravili krásný terény, těžký, velký duny. Do některých kopců skoro ani nešlo vyjet, ale dali jsme to. V cíli jsou obě dvě auta což je super. Ke konci jsme tam s Marťasem měli takovou drobnou nehodu. Kousek před cílem stál přede mnou Maz, tak jsem zastavil abych do něj nenapálil a zapl výstražné zařízení. Najednou jsem slyšel burácet motor, Marťas se rozjel a pádil to dolu z kopce. Padla rána, poskočili jsme, ale nic velkýho. Oba jsme pak valili dál. Dakar je hlavně o sbírání zkušeností,“ popsal Martin Kolomý situaci ze svého úhlu pohledu.

3
„Byla to docela extrémní etapa. Myslím si, že náročnost se stále stupňuje, což je super a patří to k tomu. Kluci se tam dnes trochu ťukli, hlavně Martin Šoltys z toho byl docela přepadlý. Ale Dakar je v první řadě o zkušenostech, kterými se člověk učí. Pro mě je důležité, že jsou obě auta v cíli. Martinovo průběžné osmé místo je super. Zítra jedeme dál,“ bilancoval pro tým tolik úspěšné dění šesté etapy manažer týmu Jan Kalivoda.

 

 

FOTOGALERIE – DAKAR 2019 - https://flic.kr/s/aHsmysUYZk

VIDEO – DAKAR 2019 – STAGE 05 - https://youtu.be/5lWUPwWuV3E

 

TV Vysílání

14.1.2019

ČT sport - 17:20 Dakarské ozvěny

ČT sport - 17:45 Dakar za oponou 
ČT sport - 22:10 Dakarské ozvěny

ČT sport - 22:35 Dakar 2019 (7.etapa)
ČT sport - 23:05 Dakar za oponou
Eurosport - 23:30 Rally Dakar (7.etapa)

 

15.1.2019
Nova - 08:00 Snidane s Novou

ČT sport - 08:55 Dakarské ozvěny
ČT sport - 09:20 Dakar 2019 (7.etapa)
ČT sport - 09:50 Dakar za oponou

 

 

Sledujte nás a nic vám neuteče!!

Photogallery Flickr: https://flic.kr/s/aHskKRv6Wa

Facebook: https://www.facebook.com/BUGGYRA/

YouTube kanál: https://www.youtube.com/user/BUGGYRAbrand

Twitter: https://twitter.com/buggyra_racing

Instagram: https://www.instagram.com/buggyra_racing/

 

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com