12. velká cena 2004 : Grand Prix NĚMECKA - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1

etina English Rusky

12. velká cena 2004 : Grand Prix NĚMECKA - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

12. velká cena 2004 : Grand Prix NĚMECKA - komentář

L.Pecháček | 25.7.04 | Komentáře - L.Pecháček 2004

Okruh patřil mezi nejrychlejší a nejuznávanější v Evropě. Před dvěma roky byl podstatně zkrácen a ....

Okruh patřil mezi nejrychlejší a nejuznávanější v Evropě. Před dvěma roky byl podstatně zkrácen a většina odborníků považuje tento chirurgický zákrok za nevhodný. Zkrácení ochudilo okruh o Dlouhé rovinky, záludné šikany a nevyzpytatelnou Východní zatáčku v lesnaté krajině. Dnes má více míst k předjíždění, je přehlednější, ale pomalejší.

Německá GP patří mezi málo okruhů, na nichž dokázal Michael Schumacher zvítězit dvakrát. Nasbíral celkem 59 bodů a to ho zařadilo za Alaina Prosta, který byl se dvěma vítězstvími o bod lepší. To po posledním závodě už neplatí. Michael zajel už v kvalifikaci nový rekord okruhu. Stál v první řadě s Montoyou. První start se ale nepodařil. ( Panisovi zhasl motor).Když se pak závod rozjel, nedal Schumacher Montoyovi naprosto žádnou šanci. Juan se naopak propadl daleko dozadu. Barrichello musel po kolizi s Coulthardem měnit předek a vyjížděl až na posledním místě. Těžce se pak propracovával dopředu a dokázal se dostat jen na 12. místo. Bylo to poprvé, co letos nebodoval. Jeho opakem byl tentokrát Buton, který sice zajel v kvalifikaci 3.čas, ale protože měnil motor byl odsunut o 10 míst dozadu. Ze 13. místa se pak během první zastávky u boxů dostal krátce až na první pozici! Sváděl pohledné boje s Couldhardem a Alonsem a oba dokázal zdolat. Räikkönen odstartoval výborně, byl 2. a 3. , ale pak mu nepochopitelně uletělo zadní křídlo a s neovladatelným vozem havaroval bez následků. Po výborném výkonu vozů McLaren v Anglii to bylo trapné pokračování letošní smůly. Za vítězným Schumacherem dojeli Buton, Alfonso, Coulthard, Montoya a Weber. V boxu Williamsu byl už Ralf Schumacher, který zatím vynechal 3 závody.Tentokrát ho nahradil testovací pilot Pizzonia a dojel 7. Ralf se netajil nadějí, že nastoupí už v příští GP Maďarska.

Štítky

 


Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com