13. velká cena 2005 : Grand Prix M A Ď A R S K A - Hungaroring - komentář Formule 1, F1, závody, okruhy, týmy, sport, auto, | Constructors F1 Constructors F1

13. velká cena 2005 : Grand Prix M A Ď A R S K A - Hungaroring - komentář

L.Pecháček | 31.7.05 | Komentáře - L.Pecháček 2005

Räikkönen po čtvrtéMaďarská GP má primát v počasí. Ani jednou za 20 let tu nepršelo! Naopak, bylo ...

Räikkönen po čtvrté
Maďarská GP má primát v počasí. Ani jednou za 20 let tu nepršelo! Naopak, bylo tu vždy vedro. Tentokrát tropické! Nejžhavější závod sezony přinášel týmům řadu problémů hlavně pokud jde o nedostatečné chlazení motorů a přehřívání pneu, což vedlo v trénincích k častým smykům. Prvenství si odnášeli Räikkönen, Montoya a Schumacher M. V kvalifikaci musel Fin startovat hned na začátku a to byla nevýhoda. Hungaroring je znám tím, že jeho povrch je značně nečistý a teprve když ho vozy vyčistí, mohou dosahovat nejlepších časů. Přes to se mu podařilo zajet 4.čas za M.Schumacherem( první pole position sezony!), Montoyou a Trullim.Alonso byl na 6. navíc hned po startu přišel o přední křídlo, musel k boxu a začínal pak úplně od zadu. Fisichella se sice držel na 9.místě, ale na body pro Renault nedosáhl ani on.

M.Schumacher a Räikkönen startovali s lehkými vozy a tak museli brzy doplňovat palivo. Toho využil Montoya a dostal se do vedení. Totéž se opakovalo i po druhých zastávkách. Jenže pak ve 40. kole Kolumbijec zpomalil a skončil v boxu – podobně jako v Německu Kimi z 1. místa. Michael Schumacher se pak už po zastávkách nedostal do vedení. Musel se sklonit před Kimim, který náskok pak zvyšoval až na půl minuty a projel vítězně cílem. Michael musel ještě v závěru odrážet útoky svého bratra Ralfa , ale odolal. 4.dojel Trulli. Bodoval znovu Button a pro první bod v sezoně si dojel i Sato. Bodovaly i oba Williamsy. Bez bodů zůstaly Renaulty a Red Byllu(ty havarovaly hned na začátku). Bez bodů byl i Barrichello.

Naposledy se objevila na vozech loga tabákových sponzorů.Od 1.8. platí jejich zákaz v celé evropské unii. McLareny měly proto už v předstihu reklamu Johny Walkera.Tak uvidíme, jak jim to bude pod „Jeníkem Chodcem“ šlapat.

Příští týden čeká F1 velká neznámá-premiera VC Turecka na novém okruhu v Istambulu.