5. velká cena 2005 : Grand Prix Š P A N Ě L S K A - Cataluna - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1

etina English Rusky

5. velká cena 2005 : Grand Prix Š P A N Ě L S K A - Cataluna - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

5. velká cena 2005 : Grand Prix Š P A N Ě L S K A - Cataluna - komentář

L.Pecháček | 8.5.05 | Komentáře - L.Pecháček 2005

McLaren v útoku. Tento tým je zajímavý tím, že o jeho dosavadních 37 bodů se podělili ...

McLaren v útoku.

Tento tým je zajímavý tím, že o jeho dosavadních 37 bodů se podělili celkem 4 jezdci. Räikkönen a Montoya o oba testovací piloti. To svědčí o tom,že tým je schopen připravit všechny vozy na vysoké úrovni. První pole position v Imole ještě R nemohl využít kvůli poruše vozu. Až v Barceloně se podruhé pole position dočkal. Vystřelil od startu jako blesk a než zamířil poprvé k boxům, měl už náskok 25 sekund. Který mu stačil, aby se vrátil znovu na vedoucí pozici těsně před Alfonsa a Fisichellu s Renaulty. Španělští diváci si samozřejmě přáli , aby zvítězil jejich současný miláček Alonso. Ten ale tentokrát rychlostně nestačil.

Na startovním roštu zůstaly stát oba vozy Minardi-Albers a Friesacher. Pak vyjely z boxů se ztrátou 2 kol. Cíl ale neviděli. Velkou pozornost budil Michael Schumacher, z 8. místa na startu se dostal až na třetí pozici než zamířil k boxům . Pak ho ale zradila levá zadní pneumatika a znovu nedojel, po 3tí v letošní sezoně! Barrichello dojel až na 9 místě , takže Ferrari opět nebodoval.Situace týmu začíná být povážlivá.

Kimi Räikkönen. po smolné loňské sezoně tentokrát zvítězil naprosto suverénně. Vyhoupl se tím na 3 .místo v průběžné kvalifikaci za Alonsa a Trulliho. Opravdu to vypadá, že letošní sezona bude po několika jednotvárných létech zase zajímavá a napínavá.

1. Räikkönen
2. Alonso
3. Trulli
4. R.Schumacher
5. Fisichella
6. Webber
7. Montoya
8. Coulthard

 

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com