Grand Prix F1 Číny 2006 - Shanghai - Mokrosuchá Šanghaj F1,Formule 1, construct, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1

etina English Rusky

Grand Prix F1 Číny 2006 - Shanghai - Mokrosuchá Šanghaj F1,Formule 1, construct, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

Grand Prix F1 Číny 2006 - Shanghai - Mokrosuchá Šanghaj

L.Pecháček | 1.10.06 | Komentáře - L.Pecháček 2006

GP F1 Číny měla dvě zcela odlišné tváře. V pátek to byla ta suchá, druhá mokrá v sobotu a v neděli.

GP F1  Číny měla dvě zcela odlišné tváře. V pátek to byla ta suchá, druhá mokrá v sobotu a v neděli.A závěr nedělního závodu už byl zase suchý. Ty dvě tváře se od sebe lišily jako den a noc. Jedno ale měly přece jen společné: jak v pátek , tak v sobotu byl v tréninku rychlejší , z obou uchazečů o titul, M.Schumacher. Jen časy se na okruhu podstatně lišily. Zatímco v pátek měl nejlepší čas Wurz s Williamsem 1:35,539, v sobotu na mokré trati to dotáhl Schumacher jen na 1:40,193 A když pak v kvalifikaci přibyly ještě v nádržích litry pohonných hmot pro závod, posunul se nejrychlejší čas až na 1:44,360. Stačil však Alonsovi na pole position. Vedle něho se kvalifikoval na start do první řady i jeho týmový kolega Fisichella. Druhou řadu obsadily Hondy, Barrichello a Button, pátý čas měl Räikkönen a teprve šestý M.Schumacher o téměř 1,5s za Alonsem. Na dalších místech byli v první desítce de la Rosa a Heidfeld , Kubica a Holanďan Doornbos, který nahradil v týmu Red Bull Kliena. Massa dojel až 13tý čas, ale protože tým musel už v pátek měnit v jeho voze motor, posunul se na startu o 10 míst dozadu. Zklamáním byla kvalifikace formule 1 pro Williams (Weber 14., Rosberg 15.) a hlavně pro Toyotu (R.Schumacher 16., Trupli 17.).

Zvláštní trest vyfasoval tentokrát Alberts. Za neuposlechnutí pokynů komisařů v závodu mu byly škrtnuty všechny kvalifikační časy a musel až za Massu.M.Schumacher byl jediným pilotem s pneumatikami Bridgestone mezi prvními třinácti vozy. A protože pršelo i v neděli , hovořilo všechno i pro Alonsa. Celé startovní pole obulo do závodu mokré pneumatiky.Od startu odjel suverénně Alonso, Fisichella mu kryl záda, za ně se rychle dotáhl Räikkönen, takže v čele jela startovní čísla 1,2, 3. Za nimi obě Hondy v novém barevném provedení – Button a Barrichello. M.Schumacher držel šestou pozici. Ještě před prvními zastávkami v boxech předjel Räikkönen Fisischellu, ale to už měl Alonso náskok 20 vteřin. Zastávky trochu pomíchaly pořadí. M.Schumacher se dostal až na třetí pozici, zatímco Räikkönena znovu zradila technika a musel odstoupit.

Pořadí Alonso, Fisischella, M.Schumacher bylo stále nadějné pro Renaulty. Jenže druhá sada pneumatik na Alonsově voze byla mnohem horší než ta první. Bylo vidět že Feranando drží vůz na trati na samé hranici vyjetí a pokud nechtěl bloudit v únikových zónách , musel zpomalit až o 3 vteřiny na kolo! Proto netrvalo dlouho a měl Fisischellu a M.Schumachera v zádech. Pár kol odolával, hlavně díky Fisischellovi, ale to mu nemohlo vydržet dlouho.Ve třicátem kole musel jít do vedení Fisichella a pak musel bezmocný Alonso pustit před sebe i Michaela. A když pak M.Schumacher obou suché pneumatiky, byl rázem vládcem okruhu. Předjel Fisischellu a zvětšoval náskok kolo za kolem. Ale ani Alonso se nevzdal. Při druhé zastávce sice jeho mechanici chybovali a protáhli zastavení až na 20s , ale pak na sucých pneumatikách jel jedno rekordní kolo za druhým. Dostal se na druhé místo za M.Schumachera, ale jeho do té doby 12s náskok už zlikvidovat nestačil. M.Schumacher jel v závěru klidně na jistotu a zvítězil bez problémů.Boj o titul mistra světa se tak zcela vyrovnal. Schumacher a Alonso mají po 116 bodech (M.Schumacher 7 vítězství, Alonso 6). Renault se vrátil do čela Poháru konstruktérů, má 179 bodů, Ferrari na druhém místě o bod méně.

Průběžné pořadí jezdců
M. Schumacher Ferrari 116
F. Alonso Renault F1 116
G. Fisichella Renault F1 63
F. Massa Ferrari 62
K. Räikkönen McLaren-Mercedes 57
J. Button Honda Racing F1 45
R. Barrichello Honda Racing F1 28
J. Montoya McLaren-Mercedes 26
N. Heidfeld BMW Sauber F1 22
R. Schumacher Toyota 18
P. de la Rosa McLaren-Mercedes 18
D. Coulthard Red Bull Racing 14
J. Trulli Toyota 12
J. Villeneuve BMW Sauber F1 7
M. Webber Williams F1 7
R. Kubica BMW Sauber F1 6
N. Rosberg Williams F1 4
C. Klien Red Bull Racing 2
V. Liuzzi Scuderia Toro Rosso 1
T. Monteiro Spyker 0
Y. Ide Super Aguri F1 0
S. Yamamoto Super Aguri F1 0
S. Speed Scuderia Toro Rosso 0
T. Sato Super Aguri F1 0
F. Montagny Super Aguri F1 0
R. Doornbos Red Bull Racing 0
C. Albers Spyker 0

Průběžné pořadí Poháru konstruktérů
Renault F1 179
Ferrari 178
McLaren-Mercedes 101
Honda Racing F1 73
BMW Sauber F1 35
Toyota 30
Red Bull Racing 16
Williams F1 11
Scuderia Toro Rosso 1
Super Aguri F1 0
Midland F1 Racing 0
Spyker 0

Štítky

 


Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com