Grand Prix Japonska 2006 - Suzuka - Žlutomodrá radost, rudý smutek F1, 2006, formule 1, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

Grand Prix Japonska 2006 - Suzuka - Žlutomodrá radost, rudý smutek

L.Pecháček | 8.10.06 | Komentáře - L.Pecháček 2006

GP F1 Japonska v Suzuce očekával celý svět F1 s obrovským napětím. Aby měli dva uchazeči o titu.....

GP F1 Japonska v Suzuce očekával celý svět F1 s obrovským napětím. Aby měli dva uchazeči o titul stejný počet bodů dva závody před koncem, to zažil tento seriál před 12 lety, v roce 1994 , kdy dělil M.Schumachera a D.Hilla jediný bod. A ten také nakonec rozhodl o mistru světa. Že to tentokrát berou smrtelně vážně , prokázali už tréninky v nichž nedominovali testovací jezdci, ale piloti týmů.V pátek Fisichella, Massa, M.Schumacher a Alonso. V sobotu oba Schumacherové, Buton, Fisichella a Alonso. Všechno včetně počasí hovořilo ve prospěch Michaela. Pokud by zvítězil a Alfonso nebodoval, byl by mistrem světa i bez ohledu na výsledek poslední GP Brazílie. Přála mu i kvalifikace, ale pol.position mu na poslední chvíli sebral Massa , o 0,112s. Ale první řada na startu zůstala rudá. Druhá patřila červenobílé Toyotě ( R.Schumacher a Trulli), třetí žlutomodrému Renaultu (Alfonso a Fisichella), čtvrtá řada patřila Hondě ( Barrichello a Button), pátá řada byla smíšená BMW (Heidfeld) a Williams (Rosberg). Zklamání tentokrát postihlo McLaren (Räikkönen 11. a de la Rosa 13)

Od startu vedl Massa , ale už ve druhém kole šel do vedení M.Schumacher .Držel ho bezpečně včetně dvou zastávek v boxech. Za ním se seřadili Massa, R.Schumacher, Alonso, Trulli, Button, Fisichella a Heidfeld. Po prvních zastávkách se dostal na druhou pozici Alonso, ale odstup za Michaelem se téměř nezměnil. Massa byl třetí, za nimi Fisichella, Button, Räikkönen, Trulli a R.Schumacher. A pak se zničehonic ve 37 kole zakouřilo z vedoucího Ferrari! To s čím absolutně nikdo nepočítal se stalo! Pilota Ferrari zradila technika, což se mu stalo naposledy v roce 2000. Bylo rozhodnuto, Alonso s náskokem 8 s kontroloval vedoucí pozici až do vítězného cíle. Massa udržel druhé místo, ale proti přesile Renaultu nic nezmohl. Třetí dojel Fisichella a to znamenalo, že v čele Poháru konstruktérů zvýšil Renault náskok na 9 bodů a Alonso před M.Schumacherem o 10 bodů.

Michael byl po závodě rozčarovaný, vidina titulu mistra světa se mu rozplynula v modrém dýmu motoru Ferrari. Alonsovi stačí v posledním závodě jakýkoliv bodový zisk, aby obhájil loňský titul. Ten mu ale rozhodně nespadne do klína, bude si ho muset vybojovat, protož ei pro Brazílii bude platit: pokud Michael zvítězí a Fernando nebude budovat, stane se Schumacher mistrem světa se stejným počtem bodů, ale o 1 vítězství navíc. Tak se těšmě!