Grand prix MONACO – Monte Carlo 2017 – Formule 1 1929-2017. Monte Carlo, F1, formule 1, | Constructors F1

etina English Rusky

Grand prix MONACO – Monte Carlo 2017 – Formule 1 1929-2017. Monte Carlo, F1, formule 1, | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix MONACO – Monte Carlo 2017 – Formule 1 1929-2017.

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 28.5.17 | Aktuality

F1 2017

Kimi startoval z pole position, jeho pole position po 9ti letech.

 

Piloti týmu Scuderia Ferrari F1 obsadili první řadu na startu grand prix v Monte Carlu. 75. velká cena – grand prix Monaco byla jako každým rokem zajímavá i svými jachtami, lidmi v ulicích a v hotelích  a také přítomností Jamese Buttona v týmu McLaren Honda za F.Alonsa, ale dostal penále +15 míst, startuje z boxu, to je už bez komentáře.

 

Po startu vyrazil dopředu Kimi a jede v prvních kolech výborné časy. Hned za ním Sebastian , oba Scuderia Ferrari .

 

8.kolo: K.Raikkonnen, S.Vettel, V.Bottas, M.Verstappen, D.Ricciardo

 

26.kolo: K.Raikkonnen,S.Vettel, V.Bottas,M.Verstappen,D.Ricciardo,C.Sainz, Hamilton jede na desátém místě. Během závodu se nic zvláštního neděje. Předjíždění pil

otů o jedno kolo zpomaluje piloty jedoucí na prvních místech.

 

28.kolo: V Bottas „sjíždí“ piloty Scuderia Ferrari o plné 4 sekundy díky zpomalení právě pilotů, kteří jsou předjížděny o kolo.

 

41.kolo: Scuderia Ferrari dělá výměnu svých pilotů způsobem boxu Vettel je tedy na první místě před Raikkonnenem a má náskok zhruba 2,5 sekundy. Lewis Hamilton je na šesté pozici. Můj názor na „operaci“ Scuderia Ferrari je „bez komentáře“ .Týmová režie se sem v tuhle chvíli nehodí, ale budiž, Vettel jde po pátém titulu mistra světa a každý bod by mu mohl chybět.

 

51.kolo: Kimi je pravděpodobně dost flustrován svojí pozicí a není se čemu divit, jede za Sebastianem již o 10 s. L.Hamilton jede na 7.pozici.

 

60.kolo: Vettel, Raikkonnen, Ricciardo, Bottas, Verstappen, Sainz,Hamilton,Grosjean.Před vjezdem do tunelu  stojí doslova nalepen na svodidlo kolmo  Sauber P.Wehrlaina, na trati se saffety car. Tak to jsem za celou svoji éru , co sleduji formuli 1 ještě neviděl. Pilot je v pořádku. Stalo se to díky ulomenému kolu monopostu J.Buttona, který doslova natlačil monopost P.Wehrleina na svodidlo, nemohl brzdit .To prostě Monte Carlo ještě nezažilo.  

 

63.kolo: Piloti mění pneumatiky v boxech a využívají přítomnost saffety caru na okruhu. Monoposty jedou ve „vláčku“.

 

65.kolo: M.Ericsson jedoucí ve „vláčku“ bourá do bariéry, nevybral zatáčku. Školácká chyba a trapas. Pro něho konec v závodě.

 

66.kolo: Saffety car opouští okruh. S.Vandoorne –ta samá chyba jako u M.Ericssona, nezatočil a jel rovně, vypadává ze závodu.

 

Perfektní technický komentář od Josefa Krále na Nova Sport2. I když sleduji skoro celý přenos na RTL.

 

78.kolo: Vettel, Raikkonnen , Ricciardo.

Obě Ferrari jsou na stupních vítězů.

 

Scuderia Ferrari

 Tým zpívá italskou hymnu! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky

 


Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com