Mistrovství Evropy superkartů - Assen Assen – 6.8.2017 | Constructors F1

etina English Rusky

Mistrovství Evropy superkartů - Assen Assen – 6.8.2017 | Constructors F1 Constructors F1

Mistrovství Evropy superkartů - Assen Assen – 6.8.2017

Vratislav Ondráček | 7.8.17 | Aktuálně ze světa Superkart

Superkart 2017

Český motokárový reprezentant  Adam Kout – MS Kart Racing team si veze z druhého závodu seriálu Mistrovství Evropy v holandském Assenu dvě třetí místa.

V obou závodech vždy  Adam Kout startoval z první řady společně se svým   největším soupeřem, kterým je německý závodník Peter Elkmann – Anderson / VM. V prvním závodě, který se jel v sobotu, dvě třetiny závodu dokonce Adam  vedl, ale v posledních kolech se přes českého jezdce dostali velice rychle jedoucí Peter Elkman a Andreas Jost.  V druhém závodu, který se již jel v neděli ráno, jel Adam Kout po startu na druhém místě. Vedoucí jezdec Peter Elkmann si v každém kole na českého jezdce vybudovával stále větší náskok. Od poloviny závodu se na Adama Kouta dotáhnul německý motokárista  Andreas  Jost a v šestém kole českého jezdce předjel. V tomto pořadí i projeli cílem. Takže pro Adama to jsou v Assenu dvě třetí místa. Nedělní stupně vítězů se opakovaly ze soboty.

Adam Kou k závodu dodal: „ V sobotním závodě nám skvěle fungoval motor, ale měli jsme ještě rezervy  v podvozku. Ztráta na Elkmanna a Josta byla minimální. Pro druhý  nedělní závod jsme zvolili jiné nastavení podvozku. Elkmann ale svou rychlostí v druhém závodě velmi překvapil jaký si získal náskok. Naše nové nastavení nepřineslo to, co jsme si od něj slibovali. Takže pořadí dopadlo stejné jako v sobotu“.

Konečné pořadí 1. závodu – ME Assen

  1. Elkmann Peter – Anderson / VM
  2. Jost Andreas – Anderson / VM
  3. Kout Adam – MS Kart / DEA
  4. Morley Liam – Anderson / DEA
  5. Clark Daniel – Anderson / VM

Konečné pořadí 2. závodu – ME Assen

  1. Elkmann Peter – Anderson / VM
  2. Jost Andreas – Anderson / VM
  3. Kout Adam – MS Kart / DEA
  4. Morley Liam – Anderson / DEA
  5. Kleinemeyer Guido – PVP / DEA

Galerie

 


Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com