TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ SPOLEČNOSTI AUTODROM MOST Most, měření hluku, autodrom, F1, Formule 1, okruhy | Constructors F1

etina English Rusky

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ SPOLEČNOSTI AUTODROM MOST Most, měření hluku, autodrom, F1, Formule 1, okruhy | Constructors F1 Constructors F1

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ SPOLEČNOSTI AUTODROM MOST

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 4.4.17 | Aktuality

MOST 2017

V neděli 2. dubna od 09:00 do 18:00 hodin se na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu uskutečnilo testování a volné jízdy automobilů a motocyklů.

Vedení společnosti AUTODROM MOST si uvědomuje, že v tento den už platila obecně závazná vyhláška č. 2/2017 statutárního města Most o regulaci hlučných činností, kterou zastupitelé města schválili 7. března.

Učinili jsme veškeré kroky, abychom při nedělní akci dodrželi hlukové limity na veřejném prostranství, jež jsou stanoveny zákonem. Měřili jsme například hluk motorů vybraných aut či motocyklů při vjezdu na závodní dráhu, řešíme i propustnost trati, tedy maximální počet aut či motocyklů na dráze v určitém čase.

Obecně však závaznou vyhlášku o regulaci hlučných činností považujeme za nezákonnou, naši právníci už podali podnět k  pozastavení její účinnosti.

Rádi bychom také poukázali na opatření, jimiž se snažíme eliminovat v maximální možné míře hluk z areálu autodromu. Máme již projekt na první z protihlukových stěn a požádali jsme o stavební povolení. Její umístění vychází z odborných posudků tak, aby byla co nejvíce účinná. Jde o první z plánovaných stěn. Počítáme také například s výsadbou dřevin nebo vybudováním zemního valu. Opatření si celkově vyžádají několik desítek milionů korun.

Přílohy:

Galerie

Štítky

 


Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com