Václav Král Václav Král, tým constructorsf1, F1, Formule 1 | Náš tým | Constructors F1

etina English Rusky

Václav Král Václav Král, tým constructorsf1, F1, Formule 1 | Náš tým | Constructors F1 Constructors F1

Musím zde vzpomenout příhodu, která se mi stala. Našel jsem kontakt na designera Václava Krále, s jehož prvními kresbami nádherných formulí jsme se jako kluk setkával v časopisu Automobil Revue a nikdy mne nenapadlo, že tak slavná osobnost bude se mnou spolupracovat. Kontakt jsem sehnal díky mé lektorské činnosti na ČVUT. Na první schůzku jsme šel v šatech s kravatou , kterou jsem si koupil v Maranellu, abych byl " stylový " , v klopě odznak Ferrari a zadek stažený jako malý kluk. 

Setkali jsme se v aule ČVUT, podali si ruce já koupil dvě kafe v automatu a sedli jsme si ke stolku jako dva studenti. Rozstřeseným hlasem jsem šel hned k věci, seznámil jsem pana Krále s celým projektem, byl prvním koho jsem oslovil . Vše si tenkrát vyslechl  a po chvilce mlčení povídá: "Víte já tohle fakt nedělám abych kreslil na vaše stránky". Už jsem věděl, že je to blbě a že budu muset celý projekt pochovat, neboť jsem potřeboval doslova a do písmene známou osobnost a přitom člověka, jehož kresby jsem obdivoval už jako kluk. Měl jsem tenkrát cíl získat V.Krále a pana L.Pecháčka.

Pak se na mne podíval svýma lišáckýma očima, upil z kelímku kávu, a zase povídá: " Ale pro vás to udělám". Koktal jsme slova díků a naše spolupráce začala v jeho atelieru doma v Roztokách, kam mne pozval, jeho paní udělala kafe a dali jsme se do práce. Posléze mi doporučil Borise Dacka, jako svého nejlepšího žáka a Karla Jílka, ale o tom se dočtete jinde. 

Po jeho smrti, kterou jsem s rodinou dost prožíval, začal v jeho práci pokračovat jeho syn ing.Jiří Král. Naše spolurpáce trvá dodnes. 

 


Václav Král » Náš tým

Václav Král-design

Designer Václav Král .... ...

4.9.2011 | Václav Král |Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2021) Copyright © (2011) Constructorsf1.com