4. velká cena 2004 : Grand Prix S A N M A R I N A - Imola - komentář F1,Formule 1, construct, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1

etina English Rusky

4. velká cena 2004 : Grand Prix S A N M A R I N A - Imola - komentář F1,Formule 1, construct, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

4. velká cena 2004 : Grand Prix S A N M A R I N A - Imola - komentář

L.Pecháček | 26.4.04 | Komentáře - L.Pecháček 2004

První myšlenky patřily Ayrtonu Sennovi, který tu právě před 10 roky tragicky zahynul......

První myšlenky patřily Ayrtonu Sennovi, který tu právě před 10 roky tragicky zahynul. Byl to vynikající jezdec, kterému smrt přetrhla vynikající úspěšnou kariéru. Nebýt toho, určitě by posunul počet svých odjetých GP i vítězství mnohem dále.

V kvalifikaci se zrodila první senzace letošního roku: nejrychlejší byl Jenson Button s vozem BAR, který porazil M.Schumachera o necelé 3 desetiny sekundy. Do druhé řady se kvalifikovali Montoya a Barrichello, do 3. R.Schumacher a Alonso. To slibovalo velmi ostrý souboj po startu. McLareny pokračovaly v dosavadní mizerii: Coulthard zajel až 11. čas, Räikkönen kvalifikaci nedokončil. Motor mu nedával plný výkon a tak se raději rozhodl zajet k boxu, aby mu mechanici mohli motor vyměnit. Znamenalo to samozřejmě start z posledního místa – podruhé za sebou!

Button odstartoval výborně a držel si vedení před M.Schumacherem. Ten sváděl boj na ostří nože s Montoyou, několikrát ho v zatáčkách zavřel a jednou ho dokonce vytlačil na trávu. Po první zastávce v boxech se dostal do vedení a udržel ho až do cíle. Coulthard ke vší smůle měl kolizi s Alonsem a musel k boxu předčasně. Nakonec dojel 12. Naopak Räikkönen, kterému upravil Ron Denis režim jen na dvě zastávky u boxu (většina jezdců zastavovala 3x) postupoval stále dopředu a po odpadnutí Sata (motor) se dostal dokonce na bodované 8. místo. Přesto to bylo pro něho smutné: po 4 závodech měl jeden jediný bod. Skvěle opět zajel Button, tentokrát dokonce na 2. místě necelých 10 sec. za vítězem.

Pořadí v cíli: 1. M.Schumacher (Ferrari), 2. Button (BAR), 3. Montoya (Williams), 4. Alonso, 5. Trulli (oba Renault), 6. Barrichello (Ferrari), 7. R.Schumacher (Williams), 8. Räikkönen (McLaren).

Průběžně po 4 závodech: 40 M.Schumacher, 24 Barrichello, 23 Button, 18 Montoya, 16 Alonso, 15 Trulli, 9.R.Schumacher, 4 Coulthard a Sato, 1 Massa, Weber a Räikkönen.

Štítky

 


Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com