6. velká cena 2004 : Grand Prix MONAKA - Monte Carlo - komentář F1, formule, 1, Skokan, skokan roku , skokan roku F1 | Constructors F1 Constructors F1

6. velká cena 2004 : Grand Prix MONAKA - Monte Carlo - komentář

L.Pecháček | 23.5.04 | Komentáře - L.Pecháček 2004

„Nezbývá nám nic jiného než se modlit, aby Ross Brown něco vymyslel!“ To byla slova.......

„Nezbývá nám nic jiného než se modlit, aby Ross Brown něco vymyslel!“ To byla slova Michaela Schumachera po sobotní kvalifikaci. Zajel až 6. čas. Ještě, že jeho bratr Ralf byl kvůli výměně motoru posunut o deset míst dozadu. Mohl startovat alespoň z druhé řady. Kdo chce ale v Monte Carlu vyhrát, musí být v první řadě. A tam stáli Trulli (Renault) a Buton (BAR). Od startu dominovaly Renaulty. Allonso na druhém místě ale havaruje v tunelu a moc se zlobí na Ralfa, že ho poslal do svodidel. A o 4 kola později Michael Schumacher pozdě brzdí na výjezdu z tunelu za zpomalovacím vozem a Montoya, který nemá ve zvyku uhýbat – a před Michaelem už vůbec ne- mu nedá dost místa. Schumacher končí také na svodidlech a obviňuje pro změnu Montoyu. Pro vítězství si pak dojíždí TRULLI při svém 119. startu. V závěru ho mohutně dotahoval Buton a prosvištěl cílem o necelou půl sekundy za ním. Bylo to od obou potvrzení letošní formy. Až na 3 . místě zachraňoval reputaci Ferrari Barrichello před Montoyou. Bylo to teprve druhé vítězství Itala v Monte Carlu v rámci MS F1. Tím prvním byl Ricardo Patrese před 22 roky, když většině soupeřů, kteří byli před ním , došel benzín. Ital zvítězil ještě v roce 1952 ( neznámý Marzotto), ale tenhle závod nebyl součástí MS, stejně jako vítězství Giuseppe Fariny 1948, kdy se ještě MS nejezdilo. A pokud jde o Renault , bylo to vůbec první vítězství v Monaku. A tak konečně po 6. závodě MS si nezapsal vítězství ani body Michael Schumacher. Nic to ale nemění na jeho suverenitě. Vedl stále v průběžné kvalifikaci s 50 body před Barrichellem(38) a Butonem(32). Pokračovala neuvěřitelná krize týmu McLaren. Oba jeho jezdci opět nedokončili. Dokáže se ještě letos vzpamatovat?