6. velká cena 2005 : Grand Prix M O N A K A - Monte Carlo - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1

etina English Rusky

6. velká cena 2005 : Grand Prix M O N A K A - Monte Carlo - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

6. velká cena 2005 : Grand Prix M O N A K A - Monte Carlo - komentář

L.Pecháček/foto J.Křenek | 22.5.05 | Komentáře - L.Pecháček 2005

ICEMEN to rozštípl. Říkají mu „ledový muž-ICEMAN“, chladný a málomluvný Fin Kimi Räikkönen...

ICEMEN to rozštípl.

Říkají mu „ledový muž-ICEMAN“, chladný a málomluvný Fin Kimi Räikkönen si loni užil smůly téměř v polovině GP, když nedojel kvůli poruchám vozů McLaren-Mercedes.V závěru sezony pak už dokázal dojet jedenkrát třetí, dvakrát druhý a ve belgickém SPA zvítězil. Ani letošní sezona nezačala dobře ( 8. a 9.místo), ale pak začal vítězit v kvalifikaci .V Imole ještě do cíle nedojel, posledních dvou GP už pole-position zúročil dvěma vítězstvími. Zejména to poslední v Monte Carlu bylo pro něho nesmírně cenné.Zpočátku odolal největšímu soupeři Alonsovi s Renaultem, obhájil vedení i fází Saffety Car a když zajel v polovině závodu do boxu , měl už dostatečný náskok, aby se vrátil na 1.místo. Takticky zvolnil až v závěru, když už měl znovu 20 sekundový náskok. Bylo to vítězství START-CÍL. Skvělou současnou kvalitu vozů McLaren -Mercedes využil i Montoya startující z poslední řady, bodoval na 5.místě.

O největší rozruch se tentokrát postaral Albers, když se svým Minardi zatarasil trať, 4 jezdci za ním museli zastavit a Michael Schumacher přitom urazil přední křídlo. Zajel předčasně do boxu a klesl z 8.na 13,místo.také souboj Alfonsa, Heidfelda a Webera , kteří se od poloviny závodu drželi těsně za sebou, zvedal diváky ze sedadel.Alonsovi odcházely rychle zadní pneumatiky a tak neodolal závěrečnému útoku obou Williamsů.Ty dojely poprvé oba na stupně vítězů. Alonso tak poprvé letos neskončil mezi třemi nejlepšími. O možné body se připravili F.Massa a J.Villeneuve nesmyslným soubojem v zatáčce ST.Devote. Bez bodů dojel i Fisichella. Po vítězství v Austrálii bodoval už jen v Barceloně.

Räikkönen se po svém druhém vítězství v sezoně vyhoupl v průběžném pořadí na 2.místo před Trulliho, který nebodoval. I tým McLaren-Mercedes je po Monaku druhý za Renaultem. Tak takhle si představujeme napínavou GP. Doufejme, že nám to vydrží co nejdéle.

1. K. Räikkönen
2. Nick Heidfeld
3. Mark Webber
4. Fernando Alonso
5. Juan Pablo Montoya
6. Ralf Schumacher
7. Michael Schumacher
8. Rubens Barrichello

Srovnání zisku bodů po GP Monte Carla 2004/2005
Tým Rok 2004 Rok 2005
SCUDERIA FERRARI MARLBORO 86 21
MILD SEVEN RENAULT F1 TEAM 52 63
LUCKY STRIKE B.A.R. HONDA 40 0
BMW.WILLIAMSF1 TEAM 35 35
SAUBER PETRONAS 7 7
WEST McLAREN MERCEDES 5 51
PANASONIC TOYOTA RACING 4 43
JORDAN Grand Prix 2 0
Jaguar/ Red Bull RACING 1 14
EUROPEAN MINARDI 0 0


Mark Webber BMW WilliamsF1 Team
Grand Prix of Monaco, Monte CarloNick Heidfeld BMW WilliamsF1 Team
Grand Prix of Monaco, Monte CarloMark Webber BMW WilliamsF1 Team
Grand Prix of Monaco, Monte CarloJuan Pablo Montoya West McLaren Mercedes

  Fotografie poskytl
Copyright © Jiří Křenek

Štítky

 


Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com