7. velká cena 2005 : Grand Prix E V R O P Y - Nürburgring - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

7. velká cena 2005 : Grand Prix E V R O P Y - Nürburgring - komentář

L.Pecháček | 29.5.05 | Komentáře - L.Pecháček 2005

Gumy , gumy,gumy. Zdá se, že současné předpisy GP , které nedovolují včas měnit pneumatiky, budou ....

Gumy , gumy,gumy.

Zdá se, že současné předpisy GP , které nedovolují včas měnit pneumatiky, budou čím dál tím více ovlivňovat výsledky. Doplatil na to v Malajsii Räikkönen, ve Španělsku Michael Schumacher, v Monaku Alonso, na GP Evropy znovu suverénně vedoucí Räikkönen polovinu kola před cílem. Jeho potíže byly viditelné na televizní obrazovce už od poloviny závodu, když mu pravá přední pneumatika způsobovala čím dál tím větší vibrace, které pak závěsy nevydržely. Novinkou GP Evropy byla jen jedna kvalifikace, překvapivě ji poprvé vyhrál N. Heidfeld a potvrdil stoupající úroveň vozů Williams .Neodolal však náporu Räikkönena z druhého místa hned po startu. Výborně si vedl Coulthard a nebýt trestu za překročení rychlosti v pit-lane, mohl být ještě lepší než čtvrtý v cíli. Růžky vystrčily tentokrát oba vozy Ferrari-Barrichello na startu sedmý a v cíli třetí. Michael dojel z desáté pozice na pátem místě. Tak zvítězil po čtvrté v sezóně Alonso s Reanaultem a upevnil si vedoucí pozici v šampionátu. Druhý byl Heidfeld a na stupních vítězů je doplnil Rubens Barrichello. Takže, jak jsem si liboval, že letošní F1 bude zajímavá, tak taková zrada jaká potkala pilota McLarenu mezi ty příjemné pocity rozhodně nepatří.