Aliyyah Koloc zvládla jihoafrickou premiéru s výkonným monstrem T1 na jedničku Buggyra, Racing, Buggyra ZM Racing , | Constructors F1 Constructors F1

Aliyyah Koloc zvládla jihoafrickou premiéru s výkonným monstrem T1 na jedničku

Buggyra Press | 16.5.23 | Aktuálně

Buggyra ZM Racing - 2023

Teprve 18letá závodnice Aliyyah Koloc znovu ukázala svůj talent. Pilotka týmu Buggyra ZM Racing o víkendu zvládla bez problémů svoji první soutěž s dakarským speciálem elitní kategorie T1. Podnik Sugarbelt 400 byl zároveň její premiérou v Jižní Africe. V nabité konkurenci skončila ve své třídě šestá, celkově jí patřila 22. pozice.

1

"Na to, že Aliyyah seděla poprvé ve voze T1, to byl skvělý výkon. Znovu prokázala, že je na svůj věk neskutečně vyzrálou závodnicí. Po pouhých dvou dnech testování pokročila o další stupínek dál a opět se toho mnoho naučila. To byl ostatně cíl jejího startu na Sugarbelt 400. Velký dík patří společnosti Red-Lined a navigátorovi Riaanovi Greylingovi, jejichž zkušenosti sehrály obrovskou roli v tom, že Aliyyah z této fantastické akce vytěžila maximum,“ uvedl šéf Buggyry Martin Koloc. Talentovaná závodnice, která měla v dálkových soutěžích zatím zkušenosti jen se speciálem třídy T3 se na výkonný osmiválec rychle adaptovala. Na východním pobřeží páté nejlidnatější země Afriky nasbírala cenné závodní kilometry a zkušenosti. Vůz připravil místní tým Red-Lined - ten bude Aliyyah celou sezonu doprovázet při jejích dobrodružstvích v jihoafrickém mistrovství v dálkových rally. "Byla to velmi náročná rally mezi plantážemi cukrové třtiny. Trať byla opravdu úzká, něco úplně jiného, než na co jsem zvyklá. Ale zvládli jsme to až do cíle, jen jsme měli jedno salto, převrátili jsme se a já skončila na střeše. Naštěstí nám pomohli zpátky na kola. Hlavní je, že jsme v cíli a máme spoustu nových zkušeností," uvedla unavená ale spokojná Aliyyah Koloc.

2

3

Mladá závodnice se letos účastní vybraných soutěží jihoafrického seriálu s cílem nasbírat zkušenosti pro Rally Dakar 2024, která se v lednu pojede opět v Saúdské Arábii. Jihoafrické dobrodružství si závodnice zařadila do už tak nabitého kalendáře, jenž tvoří účast v MS v dálkových soutěžích W2RC, Poháru FIA Středního východu v cross-country bajas a okruhového vytrvalostního šampionátu 24h Series. Právě endurance bude dalším bodem jejího nabitého programu. Druhý červnový víkend Aliyyah čeká závod na 12 hodin v Monze. Členka týmu Buggyra ZM Racing přijede po triumfu ve SpaFranchorchamps na legendární italský okruh jako členka vedoucí posádky