Autodrom Most 2012 Alpe Adria, Most ,MotoGP, F1, formule 1 , konstrukce, construct | Constructors F1 Constructors F1

Autodrom Most 2012

Archiv Autodrom Most | 15.7.12 | Aktuálně

Po kvalifikačních jízdách, které byly hlavní náplní sobotního dne, následovala neděle, tedy den ostrých soubojů o stupně nejvyšší. I když sobotní den zakončilo hezké počasí, neděle byla pravým opakem. Ráno doprovázelo jezdce slunce, které zářilo na modré obloze. V dopoledních hodinách se přišel na mostecký okruh podívat i déšť. Bohužel autodrom v Mostě neopustil a tak musely být některé závody posunuty oproti původnímu harmonogramu a některé dokonce předčasně ukončeny.

První nedělní závod přinesl hned jednu zajímavost, společně v něm odstartovali jezdci kubatur 125 SP a 125 GP a však výsledky se počítaly každé třídě zvlášť. V kubatuře 125 SP v celkovém pořadí zvítězil Stefano Schillaci, druhý dojel Michal Puškar a na třetím místě Danilo Digiorgio. V rámci každé kubatury se jelo i Mistrovství České republiky, které v této kubatuře ovládl Marek Vrána, druhé místo obsadil Jaroslav Červenka a třetí Zdeněk Hrnčál. Ve třídě 125 GP s náskokem 35 vteřin kraloval maďarský závodník Adrián Gyutai před Petrem Zářeckým a Patrikem Kolářem. Mistrovství České republiky vyhrál Petr Zářecký, druhý skončil Patrik Kolář a jako třetí Oldřich Podlipský.

Závod třídy SuperStock 600 byl prvním závodem, který předčasně ukončil déšť. Nejrychlejším jezdcem se stal Patrik Vostárek, druhý dojel o pouhých 0,124 vteřin János Chrobák před Manfredem Kochem. Mistrovství České republiky vyhrál, tak jako celkový závod Patrik Vostárek, na druhý stupeň se postavil Jiří Klejch a na třetí Richard Sedlák. Chvilkový výpadek deště využili ve svůj prospěch jezdci SuperStock 1000, kteří na trati odkroužili plný počet předepsaných kol. Celkovým vítězem závodu se stal Martin Choy před jezdci Gwenem Giabbanim a Michalem Drobným, který se stal vítězem závodu Mistrovství České republiky, jako druhý do cíle dorazil Michal Filla a na třetí pozici Jan Nimmerfoll.

Druhým závodem, který byl předčasně ukončen z důvodu nadměrného deště, byl souboj jezdců Supersport. Počet kol, které jezdci stihli odjet, stačil na uznání platných výsledků. První do cíle dorazil Marek Szkopek, druhý Michal Šembera a třetí Stefan Kerschbaumer. Mistrem České republiky se v kubatuře Supersport stal Michal Štembera, druhý skončil David Látr a třetí se umístil Igor Kaláb.   Jezdci poslední, královské třídy Superbike s deštěm bojovali celý závod a nakonec také uspěli a závod byl řádně dokončen. Z celkového vítězství se radoval Radek Rous, jako druhý zvedl pohár nad hlavu Berto Camlek a třetí místo obsadil Marko Jerman. V rámci Mistrovství České republiky bylo pořadí téměř totožné. Z vítězství se znovu radoval Radek Rous, druhý skončil Berto Camle a třetí Kamil Holán.

Doufáme, že i přes nepříznivé počasí byly závody plné adrenalinu a krásných soubojů, které diváky nenechaly klidně sedět a na jejich přízeň se těšíme i v dalších závodech.