Brzdový okruh Brembo, F1, Formule, 1, konstrukce, skokan roku, okruhy | Constructors F1

etina English Rusky

Brzdový okruh Brembo, F1, Formule, 1, konstrukce, skokan roku, okruhy | Constructors F1 Constructors F1

Brzdový okruh

Miroslav Sanytrák/Boris Dacko | 5.3.07 | Brembo F1 brzdy

Tuto dvojici válcových těles je možné vidět u prakticky všech vozů F1 po odejmutí přední části (nosu) z křídlem. Jedná se o nádržky, které obsahují brzdovou kapalinu pro přední a zadní brzdy. F1 je vybavena podobně jako sériové osobní automobily vozy dvojici nezávislých okruhů, v tomto případě obsluhuje jeden přední a druhý zadní brzdy. Každá nádržka tedy přísluší jednomu brzdovému okruhu. Oddělené, tedy nezávislé okruhy jsou důležité pro případ poruchy. Dojde-li k závadě na jednom okruhu, například předním je řidič schopen vozidlo zastavit prostřednictvím zadních brzd. Brzdová kapalina je nestlačitelná a je navržená tak, aby odolávala vysokým teplotám bez jakékoliv změny svého stavu.

zvětšit

To je důležité kvůli úniku brzdové kapaliny prosakováním a vytváření vzduchových bublin, které by výrazně a nepředvídatelně potlačovali reakci brzd na sešlápnutí brzdového pedálu. V přední části je viditelná také převodka řízení a rovněž některé součásti zavěšení předních kol. Pro mechaniky jsou důležité především ty v horních rozích trupu. Jde totiž o místa, kde jsou uloženy stabilizátory přední nápravy a mechanismus jejich nastavení.

zvětšit

zvětšit

zvětšit

zvětšit

zvětšit

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com