Červnové závody motokár i formulí se nesly ve znamení pokračujících úspěchů jezdců mosteckého závodního týmu. HKC, Carbonia Cup, formule, motokáry, F1, formule 1 | Constructors F1

etina English Rusky

Červnové závody motokár i formulí se nesly ve znamení pokračujících úspěchů jezdců mosteckého závodního týmu. HKC, Carbonia Cup, formule, motokáry, F1, formule 1 | Constructors F1 Constructors F1

Červnové závody motokár i formulí se nesly ve znamení pokračujících úspěchů jezdců mosteckého závodního týmu.

Dušan Matouš /HKC | 6.7.19 | Aktuálně

Carbonia Cup 2019

Horký červen přinesl HKC Racing Teamu několik dalších prvenství motokár i formulí

 

Červnové závody motokár i formulí se nesly ve znamení pokračujících úspěchů jezdců mosteckého závodního týmu. Na motokárovém okruhu v Hradišti u Písku dominoval v mistrovské třídě Mini 60 Sebastien Šťastný, ve formulovém mezinárodním AFR Pokal na italské Imole vyhrál Matěj Kácovský druhý ze dvou závodů s dvoulitrovou formulí Renault a se stejným vozem v dalším podniku Carbonia Cupu na maďarském Panoniaringu nenašel přemožitele ani Danny Luderer. Také ostatní závodníci si vedli výborně a nasbírali další cenné body do průběžného hodnocení šampionátu.

 

Tropické teploty ovlivnily písecký motokárový víkend. Náročná trať je zde vystavěna ve svahu a půl závodu se jede do kopce a druhá zase z kopce. Problémy s nižším výkonem motorů kvůli žhavému vzduchu měli ale všichni stejné. Sebastien Šťastný nikomu nedaroval ani centimetr trati a postupně vyhrál měřený trénink, pak dvě bodované jízdy a i závěrečné superfinále, takže nasbíral plný počet sedmdesáti bodů. Výborně si vedl i Matěj Preuss, zlatý v hodnocení poháru Autoklubu ČR. Tomáš Novák v EasyKart 100 ukořistil stříbro a David Páv bronz ve třídě Mini 60. "Nové zkušenosti sbírali i ostatní malí jezdci, nováčci, kteří u nás jezdí za Prague Academy. Každý odjetý trénink i závod jim dává mnoho nového a oni postupně rostou," pochvaloval si trenér Ivan Houzák.

 

Matěj Kácovský se zúčastnil dalšího podniku mezinárodního formulového poháru a dá se říci, že se silným monopostem Renault se už velmi dobře sžil. Ve své kategorii dokončil první závod na třetím místě a v neděli pak zvítězil. Jeho cesta od motokár až do kokpitu dospělé formule se tedy vyvíjí přesně tím správným směrem. V průběžném hodnocení poháru drží čtvrté místo.

 

Danny Luderer vyrazil na maďarský okruh vlastně v roli favorita třídy D4, tedy dvoulitrových formulí. Vyhrál totiž předchozí závody a na to, že v dospělém věku teprve se závoděním začal, si nevede vůbec špatně. Na Panoniaringu vyhrál kvalifikaci a pak i samotný závod. Úspěch to byl o to větší, že okruh vůbec neznal a musel se ho nejdříve v trénincích naučit se všemi jeho záludnostmi. A že se ji naučil dobře, o tom svědčí i jeho průběžná první pozice v bodovací tabulce.

 

Sezóna je tedy rozjetá velmi dobře a mostecký HKC Racing Team pracuje na tom, aby na jejím konci přibyly nové mistrovské tituly.

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com