Dramatická grand prix v Azerbajdžánu na okruhu v Baku 2017 Grand prix, F1, formule 1, okruh, | Constructors F1

etina English Rusky

Dramatická grand prix v Azerbajdžánu na okruhu v Baku 2017 Grand prix, F1, formule 1, okruh, | Constructors F1 Constructors F1

Dramatická grand prix v Azerbajdžánu na okruhu v Baku 2017

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 25.6.17 | Aktuality

F1 2017

Mnoho incidentů v Baku, velká cena byla v 23. kole zastavena a následně restartována.  

Na startu vyrazil dopředu Lewis Hamilton, za ním V.Bottas, který byl předjet Kimim na Ferrari a následně v prvním kolem najel V.Bottas do Kimiho Ferrari , který měl tak poškozený monopost , že musel odsoupit. Odštěpky aut lítaly vzduchem po střetu dvou Force Indií, saffety car vyjel na okruh, odjel cca ve 12 .kole a za několik minut musel vyjet znovu okruh byl tak silně zaněřáděný kousky monopostů, že byla vyvěšena červená vlajka a  závod je zastaven.

Ferrari opravilo jak monopost S.Vettela, tak monopost Kimiho Raikkonena a vrátilo ho do závodu.

24.kolo.: F.Massa restartuje z třetího místa a hned po odjetí saffety caru  hlásí nějaký defect na voze,ale jede se dál. 

 

24.kolo: Ricciardo předjíždí oba Williamsy na brzdy, F.Massa se propadá. 

 

25.kolo:  F.Massa se propadá dolu, něco s eděje na jeho monopostu. Jeden ze zadních tlumičů je špatný a monopst skáče jako kozo po trati. 

 

26.kole: Hamilton, Vettel, Ricciardo, Stoll, Magnusen,....... N.Hulkenberg odstupuje ze závodu díky uraženému pravému kolu, F.Massa odstupuje ze závodu, už se jeho monopost nepodařilo udžet v závidě pro bezpečnost. 

 

30.kolo: Lewsi Hamilton a jeho lem kolem hlavy se doslova "odfukuje" a lem se pohybuje nahoru. Rozestup Hamilton- Vettel je nyní 1,5 s. 

 

31.kolo: Lewis Hamilton jede do boxů, ostatní již do baxů nemusí. S.Vettel je na první místě. V boxu je připaveno několik lepících pásek.

 

32.kolo: Sebastian Vettel dostal penalizaci 10 s za incident za saffety carem, protože narazil do L.Hamilton a pak jej předjel a vrazil do něho . 

 

33.kolo: Vettel, Ricciardo, Stroll, Magnusen,Hamilton se propadá na 8.místo. Vettel v boxu 10s. Vettel se vrací před Hamiltonem na okruh. 

 

34.kolo. K.Raikkonnen a S. Perez dostávaí penealzaci za práci na jejich monopostech během zastávky v boxech .

 

35.kolo: Ricciardo, Stroll, Magnusen, Ocon, Bottas, Alonso, Vettel, Hamilton, Sainz,Grosjean.

 

37.kolo: Grosjean hlásí, že mu odešly brzdy , pořadí: Ricciardo, Stroll,Magnusen,Ocon, Bottas,Vettel, Hamilton, Alosnos, Sainz, Ericsson.

 

Dramatická velká cena v Baku pokračuje  a opravdu se závodí.

 

40.kolo: Ricciardo, Stroll, Bottas ( v 39.kole jede nejrychlejší kolo okruhu) , Ocon, Vettel, Hamilton, Magnusen, Alonso, Sainz, Ericsson

 

41.kolo: S.Perez hlásí rozbitou sedačku a dostává pokyn odstoupit. 

 

42.kolo: Vettel se dostává na čtvrté místo před E.Ocona. 

 

43.kolo: Hamilon předjíždí  Ocona a je na pátém místě a stíhá Vettela. 

 

46.kolo: Ricciardo, Stroll, Bottas, Vettel, Hamilton, Ocon, Magnusen, Sainz, Alonso, Wehrlain:Alonos je poprvé tento rok na bodech se svým McLarenem.V.Bottas získává sekundu  každým kolem na L.Strolla a do konce zbývá 5 kol. 

 

47.kolo. Kimi v boxech.

 

51.kolo: 105 tisísc sekundy  náskok V.Bottase před L. Strollem , který na cílové čáře se dostává na třetí místo. Super úspěch týmu Williams. Ricciardo na Red Bullu je vítězem. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com