Fun aréna s novinkami, motokárová dráha bude delší a rychlejší Most, autodrom, F1, Formule 1, okruhy | Constructors F1

etina English Rusky

Fun aréna s novinkami, motokárová dráha bude delší a rychlejší Most, autodrom, F1, Formule 1, okruhy | Constructors F1 Constructors F1

Fun aréna s novinkami, motokárová dráha bude delší a rychlejší

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 31.3.17 | Aktuality

MOST 2017

S příchodem jara ožívá každoročně v areálu mosteckého autodromu také Fun aréna.

 

Její návštěvníci se mohou těšit na novinky, jichž se dočká zejména motokárová dráha. Bude delší a rychlejší. Dětské dopravní hřiště zaplní znovu po zimním období zejména děti s učitelkami z mateřských a základních škol. Využívají ho ale stále častěji i děti, jež doprovázejí na autodrom jejich rodiče či prarodiče.

Motokárovou dráhu a sousední offroadovou trať pro čtyřkolky převzal nově pod svá křídla David Friček, organizátor oblíbených mezinárodních závodů amatérů v cestovních a formulových vozech na okruzích Carbonia Cup.

„Současnou motokárovou dráhu prodloužíme a vybudujeme rychlejší pasáže. Do budoucna počítáme i s jejím přemostěním. Zážitkem bude také svezení v motokárách Sodi 200 RX7 a Sodi 270 RXZ s motorem Honda. Vozový park čítá deset strojů, díky speciálnímu designu má RX7 rafinovaný a sportovní vzhled,“ vyjmenoval novinky. Více informací včetně ceníku za pronájem motokár a dráhy zájemci najdou zde.

Friček upozornil, že motokárová dráha v areálu autodromu bude jedinou ve městě. „Svou činnost v prostorách bývalého podniku Severografia v městské části Velebudice ukončím. Motokárová dráha jako součást centra motoristického sportu má svou logiku, věřím, že klientela se výrazně rozroste. Už jen proto, že dráha bude výrazně kvalitnější než dosud a také nabídka techniky je špičková,“ doplnil.

Zájem je také o dětské hřiště. Od jara do podzimu loňského roku se na něm vystřídaly děti s učitelkami z desítek základních a mateřských škol, a to nejen z Mostecka. A hlásí se další. „Předpokládáme, že zájem neopadne až do začátku prázdnin. S nabídkou teoretické a praktické výuky základů bezpečnosti silničního provozu zábavnou formou totiž školy obesíláme i nadále,“ uvedla manažerka provozu společnosti AUTODROM MOST Tereza Büttnerová.

Školním výpravám se věnuje profesionální instruktor. Nejprve v učebně ve třiceti až šedesátiminutovém bloku podle věku dětí vysvětlí principy bezpečnosti silničního provozu. Praktická část pak pokračuje na dopravním hřišti. „Vše ale samozřejmě formou hry a s pomocí omalovánek, razítek a dalších zábavních pomůcek, aby děti zaujal a udržel jejich pozornost,“ vysvětlila Büttnerová.

Dětské hřiště je dobře vybavené, a to včetně funkčních semaforů. Má navíc čerstvě obnovené dopravní značení. Jeho součástí jsou i certifikované prolézačky a skluzavka a minifotbalové hřiště s brankami. Děti si navíc nemusejí s sebou vozit vlastní kola. „Máme kola pro nejmenší děti i s přídavnými kolečky a také bicykly pro větší chlapce a dívky. Půjčujeme i koloběžky a odrážedla a samozřejmě přilby,“ vyjmenovala Büttnerová. Hřiště je otevřené po celý rok, od pondělí do neděle od 09:00 do 18:00 hodin. Více informací zde.

Galerie

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com