Grand Prix F1 Kanady 2006 - Montreal - Jó Kanada-už je ta tam! F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1

etina English Rusky

Grand Prix F1 Kanady 2006 - Montreal - Jó Kanada-už je ta tam! F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Grand Prix F1 Kanady 2006 - Montreal - Jó Kanada-už je ta tam!

L.Pecháček | 25.6.06 | Komentáře - L.Pecháček 2006

Tak se zpívalo v jedné staré písničce: A Manitou je na to sám1 Vzpomněl jsem si na ni když končila ......

Tak se zpívalo v jedné staré písničce: A Manitou je na to sám1 Vzpomněl jsem si na ni když končila GP formule 1 v Montrealu už 6. letošním vítězstvím Fernanda Alonsa. Byl to devátý letošní závod a rozpůlil šampionát F 1 V roce 2002 nasbíral M Schumacher rekordních 82 bodů. Tentokrát překonal Alonso jeho rekord 84 body. M.Schumachwer na něho ztrácí 25 bodů. To znamená, že aspirantem na titul je po polovině jen jeden jezdec — Alonso. Michael by musel pravidelně vyhrávat a Alonso ztrácet více než 2 body na závod, A to je zatím nereálné.

Ale vraťme se na začátek I v Montrealu se řešila problematika zadních přítlačných křídel. FISA vydala nařízení, že musí být zpevněna aby se při vysokých rychlostech neprohýbala. Prý už je všechno v pořádku. Na okruhu Gilla Villeneuva trpí nejvíce brzdy, ale dlouhé rovinky je pak stačí vychladit. Neobvykle vysoké teploty jim však daly pořádně zabrat. Ferrari se tentokrát nemohl úplně shodnout s pneumatikami Bridgestone zatím co týmy s Michelinkami byly nad míru spokojené. Projevilo se to i v kvaUfikaci: mezi 10 prvními na startu byli jen 3 vozy s Rridgestony. Renaulty si zopakovaly první řadu (naposledy ve Španělsku), za nimi stáli Räikkönen a překvapivě Trulli (zatím bez bodu!), pak M.Schumacher a Rosberg (oba na Bridgestonech),, Montoya a Button, Barncherllo a Massa. Coulthard zajel 16. čas, ale měnil motor a musel až na konec roštu.

Závod začal ulitím Fisichelly na startu, za což byl penalizován průjezdem pit-Iane. Dopředu se rychle prodral Räikkönen a dokonce se pokusit o útok na Alonsa. Ale hned se umírnil a hlídal si pak druhou pozici až do posledního kola, kdy musel zvolnit kvůli technickým potížím a pustit před sebe M.Schurnachera. Ale na stupně vítězům to stačilo. Hned ve 2, kole havaroval po kolizi Rosberg a na trať vyjel satety car. Trochu přesýpání pořadí znamenaly až první zastávky u boxů, ale na první místa to nemělo vliv. Pokračovalo pořadí: Alonso — Räikkönen — M.Schumacher, Massa, Heidfeld, Villeneuve, — Fisichella, — Trupli, Klien a Buton. Závod se vůbec nevydařil R.Schumacherovi. Chyboval, nezvládal vůz a 11 kol před cílem nakonec odstoupil. Nedojel ani Villeneuve To musel na okruh podruhé SC I když se celé pole sjelo, na výsledek závodu už to vliv nemělo. Cílem projel vítězně Alonso před M.Schumacberem a Räikkönenem. Alonso letos stále více připomíná suverenitu M.Schumachera v jeho zlatých létech. Ale Michael se nevzdává, slibuje útočit, útočit, útočit. Renault čelí hrozbě systematickým vylepšováním vozu i motoru. Bude to zajímavé měření sil už v příští GP USA, kde budou — víc než kde jinde — rozhodovat o úspěchu pneumatiky.

Pořadí F1 v cíli: 1. Alonso (SPA) Renault, 2. M.Schumacher (GER) Ferrari, 3. Räikkönen (FIN) McLaren-Mercedes, 4. Fisichella (ITA) Renault, 5. Massa (BRA) Ferrari, 6. Trulli (ITA) Toyota, 7. Heidfeld (GER) BMW-Sauber, 8. Coulthard (SCO) Red Bull Racing.

Po 9 závodech: 84 Alonso, 59 M.Schumacher, 39 Ráikkönen, 37 Fisichella, 28 Massa, 26 Montoya, 16 Button, 13 Barrichello, 12 Heidfeld, 8 R.Schumacher a Coulthard, 7 Villeneuve, 6 Webber, 4 Rosberg, 3 Trulli, 1 Klien.

Pohár konstruktérů: 121 Renault, 87 Ferrari, 65 McLaren, Mercedes, 29 Honda, 19 BMW Sauber, 11 Toyota, 10 Williams Cosworth, 9 Red Bull Racing

Štítky

 


Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com