Grand prix formule 1 Bahrainu vyhrál Lewis Hamilton. F1, Mercedes, AMG, Valtteri Bottas, Lewis Hamilton, Bahrain 2020 ,F1, fromule 1 | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix formule 1 Bahrainu vyhrál Lewis Hamilton.

F1 2020

Lewis Hamilton si, i přes dramatičnost velké ceny, jel svou vlastní ligu a nikdo mu prostě nestačil.

1

Obrázek na který jsem už zvyklý.Hamilton si podržel první místo a naopak jeho stájový kolega se propadl na 6.pozici, po několika vteřinách a odjetí části startovního pole doslova se chtěl protlačit a udělal velkou chybu, která ho dostala mimo pole a on doslova raketově letěl do svodidel, které nadzvedl a proletěl jimi. Naštěstí nebyl v bezvědomí( všichni svatí nad ním stáli) a rychle vyskočil přes hrazení s popáleninami rukou a dalšími zraněními. Kolize vznikla s Kvyatem, mezi něhož se chtěl dostat manévrem hodným začátečníka.

2

Po restartu to vypadalo takhle :

Hamilton, Verstappen, Perez, Bottas, Albon, Ricciardo, Norris, Ocon, Gastly, Vettel, Leclerc, Stroll, Sainz, Giovanizzi, Kvyat, Raikkonen, Magnusen, Rusell, Latifi.

3

Závod začal až po 1,5 hodině restartem.a neobešel se zase štouchancem.Lance Stroll udělal chybu a setkal se kolem se Kvyatem, jeho vůz byl vymrštěn do vzduch a zůstal na kraji tratě koly nahoru. Opět díky ochrannému rámu se vysoukal bez zranění zpoza monopostu. Kvyat dostal za srážku 10 s penále, ale dle mých pozorování celou strážku zavinil L. Stoll, zavřel Kvyata......Na trati safety car a opět se závod začal prodlužovat.

Ke konci závodu z monopostu S.Peréze se nejdřív valil kouř a potom začal vůz hořet, Peréz odstoupil z jasného třetího místa. A.Albon bodoval a na druhé a třetí místě byli oba piloti Red Bullu.