Grand prix Monaka vyhrál S.Pérez jako svoje třetí vítězství v kariéře. Monako, grand prix, formule 1, F1, Red Bull, Sergio Peréz | Constructors F1 Constructors F1

Grand prix Monaka vyhrál S.Pérez jako svoje třetí vítězství v kariéře.

Formule 1 - Monako - grand prix 2022

Safety car zavádí zahřívací kolo a formule si vyjezdí vodu na trati.Za malý okamžik se tak rozpršelo, že závod byl zastaven a piloti vylezli z monopostů.

16.05 startuje závod za safety carem a jede se dost za mokra.

1

9.kolo: Lecler, Bottas, Sainz,Pérez, Verstappen, Norris, Russell, Alonso, Hamilton, Ocon jede se doslova vláček.

14.kolo: Nic moc se v pořadí neděje, usychá trať.

16.kolo: Mercedes - L.Hamilton mění na přechodné gumy.

17.kolo: Red Bull - S.Pérez mění na přechodné gumy.

18.kolo: E. Ocon zavřel, při snaze jej předjet, L. Hamiltona, ten má poškozené levou stranu předního křídla

21.kolo: Změny v pořadí díky přezutí na suché pneumatiky

22.kolo: Peréz, Verstappen, Sainz, Norris, Leclerc, Russell, Hamilton, Alonso, Ocon

23.kolo: Peréz, Sainz, Verstappen, Leclerc, Russell, jede se na krev na suchých pneumatikách

24.kolo: Sainz málem boural …ale udržel to.Russel má nejrychlejší kolo : 1.23:633 min

Trať usychá a je to vidět i na nejrychlejších kolech.

27.kolo: Žluté vlajky Mick Schumacher boural a jeho monopost je na dvě půlky.Tento rok již podruhé.  Mick  je naštěstí v pořádku .

28.kolo: Safety car na trati.

2

30.kolo: Závod je zastaven – červené vlajky a uklízí se bariéra

33.kolo: Závod je restartován, trať je skoro suchá.

Čas běží a nejede se na kola ale na čas dle pravidel grand prix .

20 minut před koncem závodu je pořadí toto: Peréz, Sainz, Verstappen, Leclerc, Russel, Russell, Norris, Alonso,Hamilton,Ocon,Bottas, Vettel, Gastly, Ricciardo,Stroll,Tsunoda, Zhou,Latifi, Albon….vypadl Schumacher, Magnusen

15 minut před koncem vypadá Alex Albon.