Grand Prix Německa 2006 - Hockenheimring - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1

etina English Rusky

Grand Prix Německa 2006 - Hockenheimring - komentář F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Grand Prix Německa 2006 - Hockenheimring - komentář

L.Pecháček | 30.7.06 | Komentáře - L.Pecháček 2006

Ferrari F1 , Renault F1 18 : 7

Ferrari, Renault 18 : 7

S obrovským napětím očekávaná GP formule 1 Německa přinesla jednoznačně odpověď na otázku jak bude vypadat závěr letošního šampionátu, bude mistr znám dlouho dopředu anebo to bude napínavý boj až do konce? Jednoznačně se nudy nemusíme bát. V kvalifikaci se tentokrát prosadil Räikkönen ovšem za cenu poloprázdné nádrže, M.Schumacher si zajistil první řadu vedle něho. Za nimi stáli na startu: Massa a Buton, Fisichella a Barrichello, až 7. Alonso a Ralf Schumacher, de la Rosa a Coulthard, Trulli a Albert měnili motory a museli o 10 míst dozadu. Francouze Montagnyho vystřídal v týmu Super Aguri japonec Yamamoto a startoval od boxů.

Start proběhl bez závažných problémů , vedl Räikkönen před M.Schumacherem a Massou. Oba Renaulty předjelyButtona , ale Alonsovi to Buton vrátil. Propadl se Barrichello, Coluthard a R.Schumacher se potkali v zatáčce a museli k boxům. Vůz pak nezvládl Rosberg a havaroval. Brzy odpadli i de la Rossa a Yamamoto. Pořadí se nezměnilo do 11 kola, kdy musel jako první dotancovávat Räikkönen, zastávku ale musel opakovat hned v následujícím kole kvůli problému s hydloulikou a pravým zadním kolem. Klesl až na 8 pozici. Od té chvíle ovládli závod oba piloti Ferrari. M,Schumacher diktoval tempo, Massa mu perfektně sekundoval a držel se až do cíle v jeho závěsu. Byla to dokonalá týmová spolupráce. Po druhé zastávce u boxu se ustálilo pořadí: M.Schumacher, Massa, Buton, Fisichella, Weber,Alfonso, Räikkönen, Klien. Odpadly oba vozy BMW-Heidfeld a Villeneuve, Barrichellova Honda začala hořet. Velmi dobře si v závěru vedl Räikkönen, když se z osmého místa prokousal až na stupně vítězů. Zklamáním byl výkon obou Renaultů, držely se jen v pořadí, ale na útočení neměly. Ještě , že v závěru odpadl Weber, jinak by byl jejich bodový zisk ještě menší.

89. vítězství M.Schumachera ho přiblížilo na 11 bodů k vedoucímu Alonsovi a spolu s Massou přiblížil Ferrari na 10 bodů k Renaultu. To úplně změnilo všechny dosavadní propočty jak dopadne šampionát. Otázkou teď je, kdy dosáhne M.Schumacher 90.vítězství, jak na jeho nesmlouvavý útok odpoví Alonso a kdy se začne měnit pořadí jak jednotlivců, tak týmů. Připomeňme si, že ještě po GP Kanady měl Alonso náskok 25 bodů, Renault 34 a o čtyři závody po GP Maďarska - ?????

Piloti
F. Alonso Renault F1 100
M. Schumacher Ferrari 89
F. Massa Ferrari 50
K. Räikkönen McLaren-Mercedes 49
G. Fisichella Renault F1 49
J. Montoya McLaren-Mercedes 26
J. Button Honda Racing F1 21
R. Barrichello Honda Racing F1 16
R. Schumacher Toyota 13
N. Heidfeld BMW Sauber F1 13
D. Coulthard Red Bull Racing 10
J. Trulli Toyota 10
J. Villeneuve BMW Sauber F1 7
M. Webber Williams F1 6
N. Rosberg Williams F1 4
C. Klien Red Bull Racing 2
P. de la Rosa McLaren-Mercedes 2
V. Liuzzi Scuderia Toro Rosso 1
T. Monteiro Midland F1 Racing 0
T. Sato Super Aguri F1 0
F. Montagny Super Aguri F1 0
S. Speed Scuderia Toro Rosso 0
S. Yamamoto Super Aguri F1 0
Y. Ide Super Aguri F1 0
C. Albers Midland F1 Racing 0

Týmy
Renault F1 149 
Ferrari 139 
McLaren-Mercedes 77 
Honda Racing F1 37 
Toyota 23 
BMW Sauber F1 20 
Red Bull Racing 12 
Williams F1 10 
Scuderia Toro Rosso
Midland F1 Racing
Super Aguri F1

Štítky

 


Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com