etina English Rusky

Grand prrix Rakouska 2016 vyhrál Lewis Hamilton. Lewis Hamilton, skokan,skokan roku, F1, Formule 1 | Constructors F1 Constructors F1

Grand prrix Rakouska 2016 vyhrál Lewis Hamilton.

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 3.7.16 | Komentáře - M.Sanytrák 2016

F1 2016

Z boxové uličky startuje F.Massa a D.Kvyat, Sebastian Vettel z deváté pozice, Nico Rosberg z páté pozice. Pole position bere L.Hamilton a hned z a ním Nico Hulkenberg na Sauberu, což je skoro zázrak. Teplota vzduchu 15 stupňů, žádné velké teplo letos v Rakousku nebylo.

1

Start se Nicu Hulknebrgovi nepovedl, spadl na páté místo. První vyrazil Hamilton, druhý Button, třetí Raikkonen, který hned jde po McLarenu J.Buttona.

17.kolo: Hamilton, Raikkonen, Vettel, Rosberg Vestappen, Ricciardo,Grosjean,Nasr, Button, Hulkenberg,Gutierez

24.kolo: Vettel, Rosberg , Hamilton, Vestappen, Ricciardo, Raikkonen

27.kolo, prvá zadní pneumatika na monopostu Ferrari S.Vettela praská  a na rovince Vettel bourá, točí se na vozovce,  pneumatika s červeným označením je totálně rozšmělcovaná. Vettel nebyl doposud v boxu. V cílové rovince jsou kousky předního křídla vozu Ferrari a v 30. kole všichni projíždějí boxovou uličkou za saffety carem. To jsem ještě nezažil. Na trati je saffety ca a celé startovní pole se sjelo dohromady.

32.kolo.  Saffety car odjíždí a opět se závodí. Rosberg ,Hamilton, Versappen,Riccardo, Raikkonen.

Poslední kolo mělo dramatický konec, Hamilton předjíždí Rosberga, který mu zavírá  místo a díky kontaktu a ztrátě předního křídla se propadá až na čtvrté místo, Hamilton vítězí před Verstappenem a Raikkonenem.

Skoro nudný závod měl tedy super vyvrcholení v podání obou pilotů Mercedes AMG Petronas týmu. N. Lauda jasně řekl v komentáři na RTL , že na vině byl Nico Rosberg.Rosberg byl po závodě penalizován, ale výsledky se nezměnily.

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo