Jezdec mosteckého HKC Racing Teamu na sebe upozornil v Itálii Evropa, Dušan Kácovský, HKC, formule 3,Ferrari | Constructors F1

etina English Rusky

Jezdec mosteckého HKC Racing Teamu na sebe upozornil v Itálii Evropa, Dušan Kácovský, HKC, formule 3,Ferrari | Constructors F1 Constructors F1

Jezdec mosteckého HKC Racing Teamu na sebe upozornil v Itálii

Dušan Matouš/HKC RACING | 8.9.20 | Aktuality

F3 2020

Úspěch týmu HKC

 

Matěj Kácovský, pilot, který reprezentuje Českou republiku v šampionátu F3, o sobě dal výrazně vědět při posledním podniku na legendárním okruhu v italské Imole, který se konal pod názvem Top Jet F2000 Italian Trophy.

1
S monopostem Dallara zaujal tento ještě ne plnoletý závodník především druhým nejrychlejším časem na kolo mezi více, než dvacítkou soupeřů z celé Evropy v prvním závodě. Ačkoli druhý závod nedokončil, tým hodnotí jeho italské vystoupení jako velice úspěšné.

Matěj na skoro pět kilometrů dlouhém italském okruhu, který nese jméno rodiny Ferrari, závodil poprvé. Naučit se předem profil trati, tvar zatáček a odhadnout brzdné body není v době věrných počítačových simulátorů zásadní problém. V praxi se ovšem vždy projevují rozdíly. Ty ale jezdec během volných tréninků a kvalifikace rychle zvládl. Oficiální trénink pak zakončil sedmým nejrychlejším časem. Na sedmé pozici také zakončil i první závod, což je vzhledem k počtu konkurentů pro jediného českého účastníka v seriálu úspěchem, nemluvě o tom, že právě v sobotní jízdě zaznamenal druhý nejrychlejší čas na kolo.

"Byla tady opravdu hodně silná motivace do nedělního závodu, který Matěj rozjel velmi ambiciózně," hodnotil víkend trenér Ivan Houzák. "Rozhodně nebyl poznat jakýkoli respekt před staršími a zkušenějšími soupeři a brzy se propracoval dokonce na páté místo. V motorsportu ale není ničím neobvyklým, že právě přemíra motivace vede až k drobným chybám. Tak se stalo, že jednu ze záludných zatáček trochu přetáhl, roztočil se a skončil v záchytné zóně mimo trať," dodal trenér.

Připomněl, že v rámci sbírání zkušeností jsou i takové situace vlastně běžné a důležité je, že nedošlo k havárii, ke zranění, či poškození formule. "To, co si Matěj z Itálie odvezl, už mu nikdy nikdo nevezme a určitě to přispělo k jeho závodnickému růstu. Čekají ho další podniky s formulí i další závody na motokáře. Podzim bude ještě rušný," uzavřel trenér.

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2020) Copyright © (2011) Constructorsf1.com