etina English Rusky

Komentář s odstupem času: Grand prix formule 1 Rakouska 2018 vyhrál Max Verstappen a tým Red Bull Racing F1. Formule 1, monopost, F1, Rakousko, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

Komentář s odstupem času: Grand prix formule 1 Rakouska 2018 vyhrál Max Verstappen a tým Red Bull Racing F1.

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 5.7.18 | Komentáře - M.Sanytrák 2018

F1 2018

Grand prix formule 1 Rakouska 2018, to bylo peklo.

1

Ihned po startu vyrazily dopředu tři monoposty, Valtteri Bottas  s Lewisem Hamiltonem a mezi ně se vklínil super rozjezdem Kimi Raikkonnen. Jenomže tři monoposty se vedle sebe nevešly, takže se rozumově piloti porovnali a na první místo se dostal Lewis Hamilton.

Průběh závodu se očelával na jednu zastávku v boxech, ale pneu Pirelli se na monopostech měnily dvakrát. Každopádně po havárii pilotů byl ohlášen virtuální Saffety car, kterého využily týmy Scuderia Ferrari a Red Bull Racing, a v konečném součtu na tom vydělaly.

Bohužel pro poruchy odstoupil nejprve V.Bottas a z prvního místa  i Lewis Hamilton, černý den pro celý tým Mercedes AMGG Petronas F1 .

Max Verstappen po odstoupení L.Hamiltona převzal vedení závodu a už ho nepustil. Bylo to jeho 4 vítezství ve formuli 1 a to ještě v domáci velké ceně. Gratulujeme.

Nico Hülkenberg Renault   11

Diváci v Rakousku přáli svému týmu Red Bull Racing a fandili jak pominutí, atmosféra byla suprová a Max verstappen přesvědčil určitě posměváčky, že je pilotem formule 1 na svém místě.

2Do čela průběžného pořadí mistrovství světa se dostal o jeden bod S.Vettel před L.Hamiltona.Zároveň i pohár konstruktérů v průběžném pořadí vede Ferrari.

Jak to nakonec dopadne?

Spekulujeme opět, jak dopadne mistrovství světa Formule 1 2018 , stídají se Lewis Hamilton a Sebastian Vettel, rozhodne až poslední závod, jako tomu bylo už tolikrát v histroii formule 1?

Štítky

Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo