Max Verstappen sice vyhrál kvalifikaci, ale startuje až z 11.pozice díky penalizaci. F1, formule 1, constructors, grand prix , Belgie, Spa, MAx, Charles, | Constructors F1 Constructors F1

Max Verstappen sice vyhrál kvalifikaci, ale startuje až z 11.pozice díky penalizaci.

Formule 1 - grand prix Belgie 2024

Max Verstappen díky novému motoru a nastavení jeho monopostu za deště sice vyhrál pole position, ale  z pole position startuje Ch.Leclerc na Ferrari.

Charles Leclerc má opět šanci vyhrát další velkou cenu. Další Ferrari startuje až ze sedmé pozice a nebude tedy chránit záda prvnímu ze Scuderia Ferrari. Max Verstappen má dobře našlápnuto a s novým motorem pojede "jak o závod". Předpokladem je, že bez havarií by mohl stát i na bedně. Uvidíme, zda ovlivní závod i počasí či ne. Poměrně vysoko je na startu Lewis Hamilton a monoposty Mercedes jsou ve velké kondici.

S.Peréz údajně bojuje o pozici v Red Bullu i když má podepsanou smlouvu. Spíš to vidím jako strašení, RED BULL tým jej potřebuje.
Dnešní závod bude,  jako každá grand prix, velmi zajímavý hlavně pro Maxe Verstappena, který si chce udržet náskok pro zisk čtvrtého titulu mistra světa.