Max Verstappen vyhrál italskou grand prix formule 1 2022 F1, Monza, Itálie, formule 1, constructors, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

Max Verstappen vyhrál italskou grand prix formule 1 2022

Grand prix Itálie - Monza - formule 1 2022

Saffety car rozhodl - grand prix Itálie se dojela za ním ve vláčku.

1

Grand priox Itálie se dojela za safety carem a bylo vše poslední 4 kola rozhodnuto. Závodit se nedalo. Daniel Ricciardo odstavil vůz mimo dostupnost a tak dost dlouho dobu trva, než byl monopost formule 1 odstaven. Měly by se změnit pravdila, aby k tomu v budoucnu nedocházelo a mohlo se závodit, prodloužením závodu třeba právě o ty kola, kdy se závod dojíždí do cíle za safety carem.

22

Po startu vyrazil dopředu Ch.Leclerc a hlídal si první pozici. Za ním jel Russel a třetí byl Ricciardo. To se však rychle vše měnilo.
5.Kolo: Leclerc, Vesratppen předjel Russela a dostal se na druhé místo.Boje probíhaly i ve středu pole, kde nakonec museli odstoupit oba vozy Aston MArtin a Alonso na Alpinu, což byla škoda.

3
Šance na výhru Leclerca zde sice byla,ale MAx Verstappen jel jak robot, přesně , s chladnou hlavou si dojel pro další vítězstaví.
Italská Monza je každý rok velký svátek pro fanoušky Ferrari.