Max Vesrtappen vyhrál grand prix Francie. F1 , constructors, Ferrari, Formule, monopost, Lewis Hamilton, Max Verstappen, Red Bull, Mercedes. | Constructors F1 Constructors F1

Max Vesrtappen vyhrál grand prix Francie.

Formule 1 - Max Verstappen, Red Bull Racing F1

Ferrari propadlo chybou své jedničky - Chareles Leclerc boural a z první místa ukončil své působení v grand prix formule 1 Fancie 2022

1

Po startu se prodral dopředu Ch.Leclerc, což se dalo očekávat.

Vlastní chybou se Charrles Leclerc připravil prakticko o možní vítězství v grand prix formule 1 Francie. To bylo jediné "vrzůšo" na grand prix. Jinak se prakticky nic zvláštního nestalo, závodilo se ve středu pole  i na jeho konci. Divácky to mohlo být zajímavé u TV skoro nuda.
Oba monoposty Alpine i oba monopost McLaren byly na bodech, což je skvělé. Mercedesy se posunuly na druhé a třetí místo a oba piloti stáje byli nadšeni. Na velký zisk bodů dosáhla stáj Red Bull RAcing F1 a odskočila všem v poháru konstruktérů.