Mistrovství Evropy superkartů 2017 Adam Kout, jezdci, motokáry, okruy, moto | Constructors F1 Constructors F1

Mistrovství Evropy superkartů 2017

Vratislav Ondráček | 5.8.17 | Aktuálně ze světa Superkart

Superkart 2017

Mistrovství Evropy  superkartů 2017

Assen – 4.8.2017

Do holandského Assenu zavítaly superkarty, které zde v rámci podniku GAMMA RACING DAY 2017 jedou svůj letošní druhý závod seriálu Mistrovství Evropy. Na startu je i jediný český zástupce v této nejrychlejší motokárové kategorii, kterým je Adam Kout, jedoucí za český tovární tým MS Kart Racing. Adam Kout s týmem MS Kart letos obhajují loňské a předloňské prvenství v tomto šampionátu. Páteční program závodního víkendu připravil pro superkarty jeden volný trénink a dvě kvalifikace. V dopoledním volném tréninku Adam Kout zajel druhý nejlepší čas s minimální ztrátou na nejrychlejšího Petera Elkmanna – Anderson / VM. V první kvalifikaci byl nucen první kola Adam Kout obětovat volnému tempu, kdy bylo nutné zajet nové písty motoru DEA. Vzápětí se na superkartu Kouta objevily problémy s brzdami, což se projevilo okamžitě na časech a následně na pořadí v první kvalifikaci. Adam Kout skončil až na pátém místě. Do druhé kvalifikace se podařilo brzdy superkarta opravit, takže hned od začátku Adam Kout zajížděl rychlé časy. Nakonec druhou kvalifikaci vyhrál, ale v celkovém pořadí skončil na druhém místě, protože čas na kolo Petera Elkmanna z první kvalifikace byl ještě rychlejší.  V sobotním a nedělním závodě tak bude český reprezentant startovat z první řady se svým největším soupeřem Peterem Elkmannem.

Konečné pořadí kvalifikace pro 2. závod Mistrovství Evropy – Assen (37 startujících)

1. Elkmann Peter – Anderson / VM – 1:34,526
  2. Kout Adam – MS Kart / DEA – 1:36,262
  3. Morley Liam – Anderson / DEA – 1:36,405
  4. Clark daniel – Anderson / VM – 1:36,552
  5. Brabander De Yanick – MS Kart / VM – 1:36,615