Most přivítá souboje vozů zóny střední Evropy Most, autodrom, F1, | Constructors F1

etina English Rusky

Most přivítá souboje vozů zóny střední Evropy Most, autodrom, F1, | Constructors F1 Constructors F1

Most přivítá souboje vozů zóny střední Evropy

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 9.6.17 | Aktuality

Most 2017

Už za týden bude centrem zájmu fanoušků motoristického sportu velký závodní okruh mosteckého autodromu.

 

Na severu Čech totiž pokračuje seriál závodů cestovních a GT vozů a formulí zóny střední Evropy The Most FIA Central Europe Zone Challenge. Tréninky a kvalifikaci zájemci mohou sledovat v pátek 16. června, v sobotu 17. a v neděli 18. června pak vypuknou ostré souboje o body.

Okruhové mistrovství zóny střední Evropy FIA CEZ  má za sebou pět závodních víkendů. Letošní premiéru obstaral 22. a 23. dubna maďarský Hungaroring, o měsíc později pak hostil týmy Red Bull Ring v rakouském Spielbergu. Následovaly závody na okruzích v Srbsku, Slovinsku, tento víkend šampionát přivítá polská Poznaň. Po mosteckém závodním víkendu se seriál vrátí do České republiky ještě 9. a 10. září, kdy se pořadatelství ujme brněnský Masarykův okruh. Bude zároveň poslední zastávkou FIA CEZ letošní sezony.

FIA CEZ, která se jede jako republikové mistrovství plechových aut a formulí, zahrnuje divize D2, D4 do 2000 ccm a D4 nad 2000 ccm.

Mezi tuzemskými účastníky letošního ročníku FIA CEZ nechybí Jiří Stránský, který jede v kategorii Divize 4 nad 2000 ccm. Mostecký jezdec má výhodu domácího okruhu, který zná do každého detailu. Vystřídal rally, vrchy i okruhy, od loňska jezdí mezinárodní FIA závody. Má za sebou i několik závodů oblíbeného obnoveného seriálu Škoda Octavia Cup. Letos jezdí s Lamborghini Gallardo Trofeo ve stáji Mičánek Motorsport.

Domácí fanoušky potěší i talentovaná jezdkyně Gabriela Jílková, a to v Divizi 4 do 2000 ccm. Loňská +vítězka ceny Elišky Junkové v anketě Zlatý Volant útočí ve voze Renault Clio Cup na nejvyšší příčky a zdatně prohání i mužské soupeře.

Nejmladším účastníkem šampionátu je teprve šestnáctiletý Petr Semerád. Startuje v Divizi 2, a to ve Formuli 4  týmu Křenek Motorsport. Boj o vítězství ve své kategorii svede zejména s o dva roky starším pilotem na identickém stroji F4, Václavem Šafářem z Teplicka s rodinným týmem. Servis jeho vozu zajišťuje Tomáš Chabr, který má na okruzích už také něco odježděno. V Mostě to bude první ostrá konfrontace obou ambiciózních mladíků.

Petr Semerád aspiruje na všestranného jezdce. Syn Josefa a mladší bratr Martina Semerádových, známých a úspěšných rallyových jezdců, si v sobotu 3. června odbyl úspěšnou premiéru právě v rally. Se spolujezdcem Petrem Těšínským v závodu The Most Rally #2, který byl součástí RI Okna Rallysprint série vypsané Autoklubem ČR, obsadili 13. místo v absolutním pořadí. Ve své kategorii pak skončili na velmi slušné šesté příčce.

Galerie

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com