OC Race na mosteckém okruhu si vyzkoušeli první nadšenci Autodrom Most, okruhy , závody | Constructors F1

etina English Rusky

OC Race na mosteckém okruhu si vyzkoušeli první nadšenci Autodrom Most, okruhy , závody | Constructors F1 Constructors F1

OC Race na mosteckém okruhu si vyzkoušeli první nadšenci

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 10.5.19 | Aktuálně

Autodrom Most 2019

 

Premiéru klubového závodu OC Race na velkém okruhu mosteckého autodromu ve čtvrtek 9. května ovládl novinář serveru Garáž.cz a instruktor sportovní i bezpečné jízdy Jan Červenka.

1

 

Svou účast v závodě však nehodnotí z hlediska dosaženého umístění. „Vzhledem k tomu, že na rozdíl od svých soupeřů už nějaké ty zkušenosti v motoristickém sportu mám, nelze hovořit o vítězství. Potěšil mě ale dosažený čas na jedno kolo. Možnost být u toho pak beru především jako skvělou příležitost svézt se po okruhu a otestovat závodní speciál,“ svěřil se v cíli.

Auto je podle něj skvělé pro všechny, kteří uvažují o motorsportu. „Je hodné, bezvadně reaguje na pohyb volantu. Pokud jezdec udělá chybu, například v nájezdu do zatáčky, auto mu pomůže. Za sebe bych uvítal agresivnější nastavení, mohlo by být o chlup klouzavější,“ shrnul své poznatky Jan Červenka.

2

K letmému lehkému startu se v identických vozech Škoda Octavia RS III Cup postavili čtyři muži.

Vedle Červenky neodolali možnosti vyzkoušet si auto připravené pro okruhové závodění Tomáš Michalík, Petr Hanuš a Tomáš Hadač.  V tomto pořadí také první závod OC Race dokončili. „Pan Michalík přijel kvůli závodu až z Brna. Koncept se mu velmi zamlouvá. Je to jeho už druhá zkušenost s řízením speciálu Škoda Octavia RS III Cup u nás na okruhu, skutečně si jízdu užívá,” prozradil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

3

OC Race je v současné době jediným klubovým závodem v České republice, který nabízí shodné podmínky všem jezdcům a je dostupný i pro začátečníky. Díky své kompaktní struktuře je ideální kombinací mezi časem stráveným na závodní trati a vynaloženými náklady. Termín dalšího závodu pořadatel včas zveřejní na webových stránkách www.autodrom-most.cz.

Projekt OC Race je novinkou společnosti AUTODROM MOST. Od promotéra poháru OC Benet Cup převzala celkem 16 speciálů Škoda Octavia RS III Cup, vyzkoušet si je může každý. Projekt je tak lákavý i pro fanoušky motoristického sportu z řad amatérských řidičů, jejichž snem je svézt se po dráze za volantem závodního auta.

Štítky

 


Vůz Škoda Octavaia Cupu

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Motor Pední svtlo Pední spojler Kapota Kamery Pední sklo a strae Baterie Elektrozvod Pední kolo Pedály Podvozek Kliky dveí Pásy Sedadlo Ochranný rám Zadní kídlo Zadní svtlo Nádr volant Tachometr Ty ízení Zrcátko Výfuk a výfukové potrubí Zadní náprava a pérování Zadní kolo a zadní brzda Brzdy Pední náprava a pérování

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com