etina English Rusky

Poháry za titul i triumf na simulátoru. Junioři Jiřího Mičánka uzavřeli sezónu na pražském výstavišti Prague, CAR, Festival, Praha, 2023, Letňany, | Constructors F1 Constructors F1

Poháry za titul i triumf na simulátoru. Junioři Jiřího Mičánka uzavřeli sezónu na pražském výstavišti

Buggyra Press | 2.11.23 | Aktuality

Prague Car Festival 2023

K pohárům za titul mistra a vicemistra v ESET Cup přidala juniorská dvojice týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra na Prague Car Festivalu ještě jeden. Jáchym Galáš ovládl turnaj v e-sportu na simulátoru. Přemohl přitom dokonce i profesionální hráče.

1

Poháry za letošní suverénní sezónu v ESET Cup si Matěj Pavlíček a Jáchym Galáš převzali na slavnostním vyhlášení mistrů. „Je to pro nás definitivní uzavření velmi úspěšné sezóny, která i pro mě osobně byla výjimečná a posunula mě hodně dopředu,“ ohlíží se za středoevropským okruhovým šampionátem Galáš, který až při závěrečném závodním víkendu v Brně ovládl seriál před svým týmovým partnerem Pavlíčkem. Oba piloti na vozech Lamborghini Huracán ST EVO2 byli tak suverénní, že finále seriálu už se rozhodovalo jen mezi jimi dvěma. Matěj Pavlíček si převzal pohár za titul vicemistra, jeho týmový kolega mu může ale závidět alespoň ohromující statistiku z pohledu konzistence. Všech 12 závodů, které jezdci v sezóně 2023 absolvovali, totiž Pavlíček dokončil na stupních vítězů, z toho čtyřikrát vyhrál. „Vyhlášení bylo skvěle připravené a zároveň to byla hezká příležitost potkat se se známými z paddocku, se kterými se člověk během sezóny nemá čas pobavit,“ ohlíží se za pražským víkendem Matěj Pavlíček.

2

Mičánek Motorsport

Oba jezdci absolvovali před fanoušky i besedu, zlatým hřebem se ale pro ně stal turnaj v závodech na automobilovém simulátoru. Pořadatelé závodníky i profesionální hráče posadili do kokpitu cestovních vozů třídy TCR. A tím dali do rukou obrovskou výhodu Jáchymu Galášovi, který před přestupem k týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra startoval právě v evropské sérii TCR. Stejně jako v sezóně zvládl Galáš taktickou jízdou i svým uměním postupně vyřadit soupeře v dílčích rozjížďkách, získal pole position a nakonec ovládl i finále. „Největší poctou pro mě je, že jsem porazil i Martina Kadlečíka z profesionálního týmu Enthropiq,“ liboval si po vítězném závodě Galáš. Ten se po startu závodu, který se jel na virtuální kopii mosteckého okruhu s vozy Hyundai i30N udržel na pole position a taktickou jízdou nedal soupeřům šanci. „Ze začátku jsem je i trochu zbrzdil, aby museli bojovat víc mezi sebou, a pak jsem si vybudoval náskok, který jsem udržel až do cíle, popsal Galáš, na kterého jako jediný dotíral právě Kadlečík. Hráč a zároveň letošní vítěz „skutečného“ Clio Cup se nakonec musel spokojit s druhým místem

Štítky

Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo