Pole position drží v Singapuru Ch.Leclerc na Ferrari F1, formule 1, constructors, grand prix , Singapur, kvalifikace | Constructors F1 Constructors F1

Formule 1 - kvalifikace grand prix Singapuru 2022

Dramatická kvalifikace, tak by se TO dalo nazvat. Pole position, svoji devátou získal Charles Leclerc na Ferrari.

1

2

Výměna pneumatik udělala své a kdo to odhadl dobře, ten zvítězil. Částečně ještě mokrá trať ukázala, jak kdo umí řídit monopost a bylo to všechno v některých zatáčkách opravdu na krev.
V posledním kole byl z perfektního času odvolán do boxů, spekulací byl nedostatek bbenzinu, či jiná závada. MAx dost nadával, mohl určitě mít pole position, nakonec startuje z 8.pozice.

Uvidíme jak to v neděli dopadne, zda bude Ferrari slavit první místo. V Singapuru se dost blbě předjíždí a předpokládám, že safety car bude na trati.