Přehlídka Grand Veteran je partnerem mosteckého autodromu Autodrom Most, okruhy , závody | Constructors F1

etina English Rusky

Přehlídka Grand Veteran je partnerem mosteckého autodromu Autodrom Most, okruhy , závody | Constructors F1 Constructors F1

Přehlídka Grand Veteran je partnerem mosteckého autodromu

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 26.11.18 | Aktuality

Autodrom Most 2019

Mostecký autodrom navázal partnerství s organizátory přehlídky Grand Veteran, jejíž druhý ročník se uskuteční na konci dubna příštího roku v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice.

1 

Vzájemná spolupráce se zaměří i na další konkrétní akce, například už v lednu na mototuristickou jízdu pro milovníky automobilů a řízení Winter Trial.

12 

„Partneři už nám také pomáhají s organizací slavnostního galavečera ankety o nejlepší tuzemské automobilové a motocyklové jezdce Zlatý volant a Zlatá řídítka. Zapůjčí nám například nádherný sportovní vůz Praga Alfa 1000 mil, vyrobený v Československu v roce 1932. Bude ozdobou galavečera spolu s ostatními vystavenými exempláři, jež zmapují vývoj automobilového průmyslu od historie po současnost,“ vysvětlil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

3 

Přehlídka Grand Veteran je podle viceprezidenta Federace klubů historických vozidel (FKHV) ČR Jaroslava Větvičky ojedinělým představením veteránského klubového života, které spojuje všechny jeho aspekty a prezentuje je veřejnosti. Do bohnického areálu zve nejen fandy veteránů v sobotu 27. dubna 2019. „Grand Veteran se zaměřuje nejen na oblast historických vozidel, včetně sportovních a závodních vozů, ale také ostatní formy historické mobility, od automobilů a motocyklů až k historickým traktorům, bicyklům a autobusům. Přinese defilé skupin, jízdní ukázky sportovních a závodních historických vozů a soutěž pravidelnosti. Velmi propracovaný bude také dětský program s interaktivním zapojením chlapců a dívek do zábavných tvůrčích dílen,“ upřesnil.

 

Spolupráce obou partnerů se nabízí i při tematickém propojení přehlídky Grand Veteran se srazem majitelů historických a amerických vozidel, jenž bude součástí závodního víkendu The Most American Show NASCAR na mosteckém autodromu ve dnech 29. a 30. května 2019. Doprovodné závodní série zahrnují i souboje historických okruhových speciálů. Informace o závodním víkendu jsou k dispozici zde, vše o srazu včetně přihlášky zde.

 

Winter Trial je novinkou autodromu, premiéru bude mít v neděli 27. ledna 2019. Program začíná na polygonu, pokračuje po silnicích Krušných hor se zastávkami a kontrolními body u architektonických a historických zajímavostí s návštěvou některé z nich. Všichni účastníci poznávací jízdy si vedle jedinečného zážitku odvezou také věcné ceny a upomínkové předměty. Více informací zájemci najdou zde, přihlášku pak zde.  

 

Pořadatelem prestižní ankety Zlatý volant je agentura Pozitif, sesterská společnost mosteckého autodromu. Galavečer s vyhlášením výsledků ankety se uskuteční 20. února 2019 v industriálních prostorách kongresové haly Pragovka Art District v pražských Vysočanech. Galavečer ozdobí tradičně i osobnosti, jež se výrazně zapsaly do dějin světového motorsportu a svými výkony ovlivnily celé generace. Pozvání přijali bývalý německý pilot F1 Ralf Schumacher či brazilský motocyklový závodník Alex Barros. Podrobné informace zde.

 

Galerie

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com