Rekord kola v kvalifikaci při grand prix Itálie na okruhu v Monze 2018 Formule 1, monopost, Ferrari, Kimi Raikkonen, grand prix Itálie, 2018, rekordy, | Constructors F1

etina English Rusky

Rekord kola v kvalifikaci při grand prix Itálie na okruhu v Monze 2018 Formule 1, monopost, Ferrari, Kimi Raikkonen, grand prix Itálie, 2018, rekordy, | Constructors F1 Constructors F1

Rekord kola v kvalifikaci při grand prix Itálie na okruhu v Monze 2018

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 2.9.18 | Pneu Pirelli F1

F1 2018

Monopost formule 1 Ferrari týmu Scuderia Ferrari řízený pilotem F1 Kimi Raikkonenem dosáhl při kvalifikaci nevídané rychlosti a na okruhu v italské Monze překonal další rekordy.

 

Jednou se to opět muselo stát a překonat poslední rychlostní rejkord kola bylo jenom otázkou času a souhrou mnoha skutečností, komponentů i lidského fakturu. Faktory dle mého soudu jsou tyto: motor, teplota vzduchu a okruhu, brzdy, pneumatiky - tentokrát Pirelli ZERO F1 a jejich teplota, přesně vedená stopa pilotem monopostu a jeho dobrá nálada, tedy psychika, síla jeho paží udržet monopost přesně na trati, jeho kvalitní dýchání po celou dobu pilotování monopostu... a další faktory,asi i ten, že mu do toho jeho počínání nikdo nemluvil a on se mohl jasně soustředit. 

Kimi Raikkonenem dosáhl při kvalifikaci nevídané rychlosti

To se stalo letos v sobotu 1.8.2018 v na italském okruhu v Monze, kde právě byl rekord překonán. Stalo se to po 14ti letech, kdy poslední rychlostní rekord na trati v Monze dosáhl Juan Pablo Montoya a to 262,242 km/hod na monopostu Williams. 

Montoya1

2

3

4

 

Kimi Raikkonen dosáhl rychlosti 263,587 km/hod což je první rekord. Druhý je, že jej dosáhl ve svých 38 letecha stal se tak nejstarším pilotem v celé historii formule 1 kdo získal pole position, předčil tak Nigela Mensella, který tento rekord držel od roku 1994! 

 

 

 

 

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com