Rozhodnuto? Ale kdeže. F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1

etina English Rusky

Rozhodnuto? Ale kdeže. F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Rozhodnuto? Ale kdeže.

Tomáš Leixner | 5.8.06 | T. Leixner

Zastávky v boxech zkoušeli snad tisíckrát. Přesto udělají chybu. I motory formule 1 projdou neu

Zastávky v boxech zkoušeli snad tisíckrát. Přesto udělají chybu. I motory formule 1 projdou neuvěřitelným množstvím testů. Zdají se být spolehlivé. A pak, jednou, když se to nejmíň hodí, selžou. Stalo se to před měsícem Alonsovi v Monze. V Japonsku zase Schumacherovi. Bez varování, bez výstrahy. V době, kdy oba týmy ví, že musí dojet. I o tom je formule 1.

Víkend co víkend v Nedělní Sportu tipuje, jak dopadne nedělní Grand Prix. A věřte či ne, zatím jsem se trefil jen jednou. Mizerná spolehlivost. Ale i to jenom potvrzuje, jak nepředvídatelná formule 1 je.

Alonsa a Michaela Schumachera před posledním závodem dělí deset bodů. Když Alonso získá aspoň bod, bude šampionem. Němec musí bezpodmínečně vyhrát. Jinak bude poraženým. Řeknete si: to je přeci jasné, Alonso si to pohlídá. Jenže to chtěl Schumacher taky. Jel na jistotu, nakonec ale místo šampaňského z tváře otíral slzy.

Možná se vám zdá, že už je o šampionovi rozhodnuto. Zdaleka není. Ještě zbývá 305 kilometrů a 909 metrů v brazilském Interlagosu. Nevyzpytatelný tam bude každý centimetr.

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com