Tisková informace F1,Formule 1, construct, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

Tisková informace

Miroslav Sanytrák | 1.4.06 | Aktuality

Tisková informace k účasti týmů Red Bull Racing a Scuderia Toro Rosso ve VC Austrálie

David Coulthard, Red Bull Racing:
Jsem na sebe naštvaný. Měl jsem k dispozici větší počet kol, protože jsme v Malajsii nedojeli do cíle. Bohužel jsem při svém nejrychlejším pokusu zablokoval kola v zatáčce 3 a ztratil trochu času. To je ale teď jedno, alespoň máme pro zítřek volnou ruku při volbě strategie.

Christian Klien, Red Bull Racing:
Byl to těžký den, protože jsme po celou kvalifikaci bojovali s nedostatečnou přilnavostí. Pneumatiky se zahřívaly pomaleji, než jsme zvyklí, a auto bylo při nájezdu do zatáček často nedotáčivé. V důsledku toho jsem v nich musel začínat akcelerovat o něco později.

Vitantonio Liuzzi, Scuderia Toro Rosso:
Jsem spokojený s tím, jak to všechno dopadlo, i když se nám nepodařilo dostat se mezi posledních deset. Byli jsme tomu už skutečně hodně blízko, ale v nejméně vhodném okamžiku začalo pršet. Nemohl jsem proto už zajet žádný pořádný čas, navíc byl na trati silný provoz. Kdo ví, co by se stalo, kdybychom z boxů vyjeli o pár minut dříve. Jasné je, že jsme měli potenciál pro dosažení první desítky.

Scott Speed, Scuderia Toro Rosso:
Začal jsem celkem dobře, ačkoliv jsem očekával, že se pneumatiky budou těžko zahřívat na optimální teplotu. Druhý pokus byl lepší, jenže jsem hodně ztratil v zatáčce 14. Do toho okamžiku jsem měl čas, který by pohodlně stačil na 13. nebo 14. místo. Moje poslední kolo by stačilo na 14. místo, ale jeho cílem jsem projel při rozsvícených červených světlech.