V areálu autodromu přibylo 50 nových stromů z výnosu z prodeje triček Autodrom, Most, ekologie. | Constructors F1

etina English Rusky

V areálu autodromu přibylo 50 nových stromů z výnosu z prodeje triček Autodrom, Most, ekologie. | Constructors F1 Constructors F1

V areálu autodromu přibylo 50 nových stromů z výnosu z prodeje triček

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 12.10.20 | Ekologie

Autodrom Most - podpora ekologie

Pracovníci mosteckého autodromu vysadili v pondělí 50 nových stromů uvnitř svého areálu.

1

Deset z nich navázalo na alej již vzrostlých stromů na konci diváckého svahu, zbylých 40 našlo místo u offroadové dráhy. Po dohodě s odbornou firmou areál zpestřily buk obecný, dub letní, dub červený, jeřáb ptačí, třešeň ptačí, platan dlanitolistý a lípa srdčitá. Dřeviny autodrom nakoupil z výnosu z prodeje fanouškovských triček.

Limitovaná edice triček pro příznivce autodromu s nápisem HRDÝ FANOUŠEK AUTODROMU MOST je stále v prodeji v e-shopu na webových stránkách autodromu. Zakoupením trička se fanoušci zapojují do kampaně, jejímž motem je heslo „Je využíván, k čemu byl postaven“. Zároveň přispívají k ozelenění areálu závodního okruhu. „Stromy jsme chtěli vysadit už v dubnu, původní plány překazila opatření vlády proti šíření koronaviru a nemoci covid-19. Pokračovat budeme na jaře příštího roku,“ upřesnila obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Kampaň podle ní poukazuje na skutečnost, že areál autodromu je využíván k účelu, k němuž byl vybudován. Potvrdilo to také rozhodnutí Okresního soudu v Mostě, který deklaroval, že provoz autodromu je úředně schválený. „Naše činnost je tak v souladu s platnou legislativou,“ uvedla Svobodová.

2

Autodrom se dlouhodobě snaží o maximální možnou eliminaci hluku, který je doprovodným efektem provozování závodní dráhy. „Věříme, že i výsadba dalších dřevin v našem areálu přispívá ke snížení hlukové zátěže,“ doplnila ředitelka.

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2020) Copyright © (2011) Constructorsf1.com