V Osnabrücku Nutrend Racing těsně pod pódiem Nutrend, Racing, Vrchy, Hill, FIA, Janík, Motorsport, F1, formule 1 | Constructors F1

etina English Rusky

V Osnabrücku Nutrend Racing těsně pod pódiem Nutrend, Racing, Vrchy, Hill, FIA, Janík, Motorsport, F1, formule 1 | Constructors F1 Constructors F1

V Osnabrücku Nutrend Racing těsně pod pódiem

Pavlína Janíková/JV Sport Racing team ,s.r.o. | 7.8.18 | Aktuálně

Janík Motorsport 2018

V Osnabrücku Nutrend Racing těsně pod pódiem

Letní pauza v kalendáři vrchařského Evropského poháru je minulostí, když se prostřednictvím německého závodu v Osnabrücku vrátili závodní jezdci do závodních kombinéz a pošesté se utkali o body do FIA International Hill Climb Cupu. Nutrend Racing si na severozápad Německa přivezl dvojici závodních speciálů Lola B02 a Normu M20FC Turbo s jezdci Jiřím Svobodou a Václavem Janíkem. Celý závodní víkend v Osnabrücku je vždy velkou závodní show, kde pořadatelé tradičně přilákají velké množství diváků nejen díky kvalitnímu startovnímu poli, ale i bohatým doprovodným programům.

1

 

Nutrend Racing nebyl ve startovním poli žádným nováčkem, v Osnabrücku startuje pravidelně: „Jedná se o velmi specifický závod. Je to opravdový sprint při délce trati 2 kilometry se musí jet naprosto bez chyb, aby měl jezdec šanci na úspěch. V Osnabrücku se pořadatelům opět podařilo přilákat velmi kvalitní startovní pole o to víc bude boj o vítězství náročnější. Závod se jede na čtyři samostatné jízdy, z nichž se počítají dvě nejrychlejší, bude to opět velmi těsný a napínavý víkend,“ uvědomoval si Václav Janík náročnost nadcházejícího závodu.

I přes tropické počasí byly ochozy závodní tratě obsypány už od sobotních tréninků. Jezdci Nutrend Racing věděli že už v tréninku bude třeba jet ve vysokém tempu, tak aby byli blízko limitu svému i svých soupeřů, jinak jen stěží bude možné konkurovat v nedělních ostrých jízdách. Jiří Svoboda v letošním roce hledá cestu do silnější kategorie, když střídavě sedlá dvoulitrovou Normu M20FC a zároveň si zvyká na Lolu B02 F3000 a třílitrovou třídu. Ve vybraných závodech startuje právě s monopostem Lola a v Osnabrücku měl šanci navázat na zrychlující tendenci z předchozích závodů. V německém závodě ovšem příliš velkou porci zkušeností nezískal protože, už v prvním tréninku si neodpustil kontakt s bariérou kolem trati a svoji účast v závodě musel předčasně uzavřít.

2

Smolný vstup do závodního víkendu čekal i na Václava Janíka, který na trať prvního tréninku úspěšně vyrazil, ovšem záhy byl zastaven, kvůli potížím jiného jezdce. Při restartu jeho jízdy ale došlo k technickým potížím na jeho Normě: „Při restartu proklouzla spojka a bylo jasné, že svůj závod s časem budou mít i mechanici. Do druhého tréninku nezbývalo příliš času oproti velké porci práce, která na mechaniky čekala. Rozložit Normu je časově náročné, ale v týmu máme zkušené odborníky, kterým se podařilo tento úkol splnit, tak, že jsem stihnul už druhou tréninkovou jízdu. Každý odjetý metr v závodním tempu bude o tomto víkendu velmi důležitý, takže jejich rychlost mi zajistila důležitý druhý trénink.“ S opravenou Normou M20FC Turbo se nakonec podařilo absolvovat Václavu Janíkovi zbývající tréninky, kde získal potřebné informace pro doladění vozu.

3

Závodní den zahájil reprezentant Nutrend Racing časem na hranici svého osobního maxima, ale podobně jako v loňském roce tento výsledek na soupeře nestačil, po první jízdě držel prozatímní čtvrté místo ve skupině. První jízdou ukázali soupeři své „karty“ a bylo jasné, že bude třeba pro zisk pódiového umístění zrychlit: „Loni jsme si po závodě odváželi bramborovou pozici po velmi těsném závodě, kde nám jen o fous unikl lepší výsledek. Letos jsme začali obdobně, snad se mi podaří prolomit svůj osobák a soupeře ještě potrápit. Do boje o pódium chci dát maximum“, hodnotil vstup do závodu Václav Janík. Už ve druhé jízdě se mu podařilo prolomit své limity a o desetiny sekundy posunul svůj nejlepší výkon z roku 2016. Ovšem ani soupeři nepolevili ze svého tempa. Závod měl ve svém scénáři obdobný průběh jako předešlý rok. Vedoucí jezdec Petit uskočil zbývající čtveřici traťovým rekordem a o zbylé pódiové pozice byl těsný souboj. Ve zbývajících dvou jízdách už pořadí závodu nezaznamenalo změnu, a tak po roce skončil pro Václava Janíka závod opět čtvrtým místem: „Závodní víkend byl opět skvělý ze strany pořadatelů. Z pohledu mého bych byl spokojenější, kdyby se mi podařilo zajet rychleji, ale těsně to na soupeře nevyšlo. Příčinu vidím v použitých pneumatikách, které se nám nepodařilo trefit. V takových soubojích, kde jde o každou desetinu je potřeba mít ideální podmínky, a právě lepší volba pneumatiky by mě minimálně k soupeřům přiblížila,“ hodnotil svůj závod čtvrtý v pořadí skupiny E2-SC, Václav Janík.

4

Tým Nutrend Racing nyní míří na východ, směr slovinské Lučine, kde bude evropský pohár pokračovat předposledním podnikem letošní sezóny. Na start závodu se postaví opět dvojice Janík – Svoboda s prototypy Norma.

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com