Velká cena Bahrainu - Manáma - po F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Velká cena Bahrainu - Manáma - po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 6.4.08 | Komentáře - M.Sanytrák 2008

Letošní velká cena F1 se opět jako již tradičně jela za povívajícího písečného prachu, který nesvědčí ...

Letošní velká cena F1se opět jako již tradičně jela za povívajícího písečného prachu, který nesvědčí jak technice, tak i lidem. Již v tréninku rozbil auto L.Hamilton tak, že musel nasednout do náhradního vozu.Podle umístění R.Kubiceho- první místo na startu - je vidět , že vozy BMW SAUBER jdou silně ku předu a že se s nimi skutečně letošní sezonu musí počítat.

A.Davidson T.Sato

Start začal hůře pro Kubiceho, ihned jej předjel F.Massa, (pořadí v po start: Massa, Kubica, Räikkönen, Kovalainen, Trulli, Heidfeld, Rosberg, Hamilton, Weber) a v druhém kole také Kimi Räikkönen. Ve druhém kole najel HAmilton na pomalejšího Alonsa a musel ihned do boxů , ulítlo mu přední křídlo. To byla jediná větší kolize celého závodu. Závod se jinak jel standardním způsobem na ě zastávky v boxech. Start –cíl zvítězil F.Massa před K. Räikkönenem a R.Kubicou Cíl odmávl vlajkou americký zpěvák Eric Clapton. Vlekým úspěchem bylo získání prvenství v poháru konstruktérů pro BMW SAUBER F1 tým. Naopak propadákem byl tento závod pro L.Hamiltona, který dojel až na 1š.místě a nezískal do bodování ani jeden bod. Pozice na prvních místech jsou naprosto vyrovnané, F.Massa, který nebodoval ve dvou prvních závodech ztrácí na první pozici jen 9 bodů, nízký bodový rozptyl pilotů bude určitě zajímavým , když vydrží až do konce celého mistrovství.