Velká cena F1 Itálie 2006 - Monza - po F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Velká cena F1 Itálie 2006 - Monza - po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 11.9.06 | Komentáře - M.Sanytrák 2006

GP F1 Itálie v Monze v letošním roce byla velice dramatická pro stáj Renault. Již v kvalifikaci nedosáhl....

GP F1 Itálie v Monze v letošním roce byla velice dramatická pro stáj Renault. Již v kvalifikaci nedosáhli na přední umístění, které obsadili po prvním Räikkönenovi oba vozy Ferrari, perfektně si vedl nováček mezi piloty F1 – Kubica na BMP Sauber.10 kol před cílem nastalo drama – Alonsovi závada na motoru způsobila jeho odstoupení a Massa jedoucí za ním skoro nezvládl řízení svého vozu, díky nalepenému oleji musel do boxů pro nové gumy a tak spadl z dosud bodované pozice na nebodované deváté místo. Výborně si vedl Kubice, který dojel ve svém třetím závodě na třetí místě a hned sebral drahocenné body ostatním zkušenějším pilotům. Na druhém místě skončil Räikkönen. Opět zde hrála roli výměna gum v boxech, přičemž právě Räikkönen tak přišel o své první místo, kde jej nahradil M.Schumacher. Obrovské nadšení propuklo ihned po závodě, jak je nakonec v Monze zvykem. Vyhrál miláček obecenstva a očekávalo se , co řekne M.Schumacher po závodě. Ten oznámil svůj odchod do závodnického důchodu po skončení sezony 2006 a tak rozptýlil všechny možné dohady. Cele výsledky mistrovství se posunuly do jiných dimenzí. Ferrari poskočilo na první místo v Poháru konstruktérů a Michala Schuamachera dělí od F.Alonsa pouhé dva body. Celý tým Ferrari se v současné době připravuje na prvotřídní odvedení práce a snahou bude v další GP vítězit. V případě, že by na prvním místě dojel M.Schumacher a F.Alonso byl druhý, budou před posledními závody síly vyrovnané. Letošní mistrovství světa bude do posledních minut posledního závodu dramatickým divadlem Formule 1.