Velká cena formule 1 Malajsie 2005 - SEPANG - po F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Velká cena formule 1 Malajsie 2005 - SEPANG - po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 21.3.05 | Komentáře - M.Sanytrák 2005

Start byl standardní a povedl se především Alonsovi. Průběh závodu byl vražedný co do počasí, což se.....

Start byl standardní a povedl se především Alonsovi. Průběh závodu byl vražedný co do počasí, což se je známé každý rok. Teplota vzduchu 36 ?C , teplota asfaltu 51?C, vlhkost vzduchu 50%. Před začátkem všichni popíjeli Red Bull včetně Michala Schumachera, Po startu dostal rychle náskok Alonso na Renaultu, který si dojel pro vítězství systémem start – cíl. Všechny vozy měly 2 boxové zastávky na doplnění pohonných hmot, prohlídku gum a čištění. 54 kol před cílem odpadá pro poruch motoru (motor hořel) A. Davidson z týmu B.A.R Honda, zároveň odpadá pro poruchu P. Friesacher z týmu Minardi. V 52 kole před cílem odpadá J.Button a B.A.R. Honda nemá žádného jezdce v závodě. 32 kolo před cílem defekt K. Räikkönena – pravé zadní kolo, a dojezd do depa na ráfku kola. Kimi však pokračuje v závodě. 29 kol před cílem odpadá pro poruchu J. Villeneuve ze Sauberu. 19 .kol před cílem dramatická kolize Webbera a Fisichelly, několik přemetů a oba vylézají zdraví a vypadávají ze závodu. Šest kol před cílem zajíždí do depa i R.Barrichlelo se závadou. Narain Karthikeyan dojíždí na 11.místě.