Velká cena Turecka - Istanbul - po F1,Formule 1, construct, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

Velká cena Turecka - Istanbul - po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 11.5.08 | Komentáře - M.Sanytrák 2008

Letošní velká cena F1 byla předzvěstí hattricku F.Massy. Trénink tomu nasvědčoval a i tak se n

Letošní velká cena F1 byla předzvěstí hattricku F.Massy. Trénink tomu nasvědčoval a i tak se nakonec stalo. Po startu vyrazil Felipe ihned do čela ale během závodu se vyměnil na chvíli s týmovým kolegou Kimi Räikkönenem . Závod sám probíhal z počátku dramaticky ( skončil G.Fisichella a K.Nakajima), ihned po startu vyjel díky havárii saffety car. V Istanbulu se jezdí ještě proti hodinovým ručičkám , čímž je ve více namáhán krk i záda a závod je tak náročnější než ostatní. Mezi Ferrari se na konec vklínil jeden McLaren L.Hamiltona.

A.Sutil G.Fisichella

Zajímavým zážitkem však byla oslava 257 velké ceny , kterou tímto dnem absolvoval Rubens Barrichello. Jak je vidět, převaha vozů Ferrari trvá dál a bude vskutku zajímavé, kdo se letos stane mistrem světa. Já tvrdím už od minulého roku, že jím bude právě Felipe Massa, už by si tuto nejvyšší poctu skutečně za ta dlouhá léta ve Ferrari zasloužil.