Vícemistr Evropy - Adam Lacko! Adam Lcko, FIA, ETRC, truck, Buggyra, Evropy, 2018 | Constructors F1

etina English Rusky

Vícemistr Evropy - Adam Lacko! Adam Lcko, FIA, ETRC, truck, Buggyra, Evropy, 2018 | Constructors F1 Constructors F1

Vícemistr Evropy - Adam Lacko!

Buggyra media | 7.10.18 | Aktuálně

FIA ETRC 2018

Lacko se stal potřetí vícemistrem Evropy

Adam Lacko v neděli neponechal nic náhodě a hned v první jízdě si zajistil titul vícemistra Evropy, když dojel třetí. Jeho týmový kolega Oly Janes obsadil stejnou pozici v Grammers Cupu. Tým Buggyra Racing pak senzačně uspěl v Poháru konstruktérů, když obsadil třetí místo.

1

SOBOTA
SUPER POLE
Aktuálně druhý muž průběžného pořadí se kvalifikoval do úvodní jízdy víkendu pátým nejrychlejším časem. „Oproti minulému roku je tu také nový povrch jako v Le Mans, ale tento mi přijde o dost lepší a hrubší. S pátým časem úplně spokojen nejsem, protože všichni mý konkurenti jsou přede mnou.Bude hodně záležet na startu, snad se mi povede,“ doufal Lacko před prvním závodem.

2

3

Oly Janes si v prvním měřeném tréninku zajistil start do prvního závodu ze sedmé řady. „Na tomto okruhu jsem se projel po prvé až dnes, takže se s ním ještě trochu seznamuji. Věřím, že v dalších jízdách to bude lepší a lepší,“ řekl Oly, kterému po super pole mechanici měnili spojku. „Oly nám
v měřáku nahlásil, že mu proklouzla spojka. Nechtěli jsme nic riskovat a radši ji z preventivních důvodů vyměnili,“ vysvětlil výměnu závodní inženýr týmu Robin Dolejš.

4

PRVNÍ ZÁVOD

Úvodní závod víkendu musel být hned po pár set metrech přerušen. Důvodem byla velká kolize ve čtvrté zatáčce, která se stala osudná mimo jiné i pro Lackova konkurenta v boji o druhou poziciMaďara Kisse. „Byla to velká mela. Nejdříve Kiss vymetl Albaceteho mimo trať. Když se chtěl Norbert vrátit, tak mě zavřel a trefil jsem ho do levého zadního kola. To ho dostalo do hodin a následně do něj narazily asi další tři trucky. V tu dobu já už byl naštěstí před ním,“ komentoval Lacko událost ze začátku závodu. „Ze třetího místa mám radost. Dojel jsem hned za Antoniem, což je důležité. Nemá cenu teď bojovat o každou pozici, ale hlavně jet chytře a držet náskok,dodal spokojený Lacko, prokterého to byly patnácté stupně vítězů v sezoně. Maďar Kiss po závodě ještě obdržel penalizaci v podobě ztráty pěti míst na startovním roštu v dalším závodě, za zavinění zmiňované kolize.

 

Oly Janes dokončil závod jedenáctý a zároveň třetí v Grammers Cupu. „Jsem spokojený. Získal jsem další bronzový pohár za umístění v poháru nováčků. Ve druhém závodě budu startovat za Faasem,tak se pokusím před něj rychle dostat. Stále je tu naděje na celkové druhé místo,“ řekl Oly.

DRUHÝ ZÁVOD

Adam Lacko dokončil druhou pohárovou jízdu na deváté pozici. „Je to škoda. Dvakrát sem se dostal mimo trať, protože se mi zablokovaly brzdy. Toho využil Antonio a dostal se přede mě. Naštěstí jsem ale na něj moc neztratil. Náskok devatenáct bodů považuji stále za komfortní. Zítra bude hodně záležet na prvním závodě,“ predikoval Lacko, který se v každém závodním víkendu letošní sezonyalespoň jednou podíval na stupně vítězů.

Britský pilot protnul cílovou pásku druhého závodu jen těsně za Top 10. „Měl jsem dobrý start a podařilo se mi protlačit dopředu. Bojoval jsem, co to šlo. Se dvěma třetími místy v hodnocení nováčků jsem spokojen,“ uvedl po závodě Janes, který drží bronzovou příčku v Grammers Cupu. Nadruhého Faase po sobotě ztrácí jedenáct bodů.

NEDĚLE
SUPER POLE
Nedělní měřený trénink se Adamovi ve srovnání se sobotou povedl o mnoho lépe, když zajel třetí nejrychlejší čas. „Mám radost. Budu startovat ze druhé řady za Jochenem, což by mohla být výhoda.Uvidíme, jak to bude v závodě. Může se stát úplně vše. To jako tomu bylo včera,řekl Adam.

Oly Janes zaznamenal dvanáctý nejrychlejší čas a do třetí pohárové jízdy tak startoval ze šesté řady.

„Každou jízdou se zde cítím jistější a jistější. Oproti včerejšku jsem zrychlil o více jak vteřinu. Těším se na závod.

TŘETÍ ZÁVOD

Adam Lacko dokončil úvodní nedělní jízdu na třetí pozici a definitivně tak získal titul vícemistraEvropy. Byl jsem v klidu, zvlášť když vypadl Kiss. Věděl jsem, že mě může předjet i Sascha a pořád budu mít jistotu,“ hodnotil závod Adam. Vzhledem k okolnostem, které provázeli letošní šampionát jsem spokojený. Druhé místo pro mě znamená úplně to samé, co loňský titul. Když se podívám, jak probíhal začátek sezony, tak je to spíše taková pohádka,“ radoval se Lacko, který získaltitul vícemistra Evropy již po třetí.

Oly Janes dojel ve třetí pohárové jízdě desátý a zároveň druhý v Poháru nováčků. „Z tohoto závodu mám dobrý pocit. Faase jsem nechal za sebou a stáhl na něj několik bodů. Rozhodne se v poslední jízdě. Budu bojovat o vše,“ řekl odhodlaně britský jezdec hájící barvy Buggyry.

ČTVRTÝ ZÁVOD

S mistrovskou sezonou se Adam Lacko rozloučil pátým místem. „Poslední závod už jsem si užíval.Mně už tam o nic ani nešlo, tak jsem se nechtěl za každou cenu cpát dopředu a radši jsem v klidudojel do cíle,“ komentoval závěrečný závod druhý muž šampionátu Adam Lacko.

Naděje na druhou pozici v hodnocení nováčků pohasla již ve druhém kole, kdy se Oly Janes propadl pořadím až za svého konkurenta v boji o stříbro Němce Faase. „Je to škoda. Pral jsem se co to šlo, ale bohužel to nevyšlo. I přesto jsem ale spokojený. Třetí místo v poháru nováčků v premiérové evropské sezoně předčilo má očekávání.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FOTOGALERIE – Jarama - https://flic.kr/s/aHsmrdUd1P

 

Sledujte nás a nic vám neuteče!!

Photogallery Flickr: https://flic.kr/s/aHskKRv6Wa

Facebook: https://www.facebook.com/BUGGYRA/

YouTube kanál: https://www.youtube.com/user/BUGGYRAbrand

Twitter: https://twitter.com/buggyra_racing

Instagram: https://www.instagram.com/buggyra_racing/

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com