Vzpomínka na okruh v Mostě! Most, autodrom, F1, Formule 1, okruhy | Constructors F1

etina English Rusky

Vzpomínka na okruh v Mostě! Most, autodrom, F1, Formule 1, okruhy | Constructors F1 Constructors F1

Vzpomínka na okruh v Mostě!

Jiří Škaloud | 13.9.16 | J.Škaloud

MOST dříve

Vzpomínka  na městský okruh pro automobilové závody v Mostě 

Snímky jsou ze závodů  mezinárodního šampionátu "Intersserie"  ale i následovníků dnešních pohárů jako je Škoda Octavia Cup, Kia Cup či Renault Clio Cup

Jezdil se zde mezinárodní pohár,, Škoda Champion,, a jinými závody auta většinou z provenience ,,východního bloku,, 

na víkendové závody zvláště na ,,Interserii" se sjíždělo až 100 tis lačných diváků  automobilového sportu.Velkou převahu měli návštěvníci z bývalé NDR,pojali to jako  dlouhý a velký výlet za hranice.

 

Závody automobilů v Mostě byly zároveň i symbolem konce prázdnin a léta.  Většinou bylo úmorné vedro, ale i občasné průtrže mračen ze závodů dělali závody  boje o život..Celá trať využívala komunikace v nové části města,,, mezi paneláky,, dvě dlouhé rovinky,, rychlost vysoko nad 200 km/h a pak vlásenka a retardér,, a  velké stoupání a klesání,, a diváci až k samé trati ,,to bylo  to co dělalo atmosféru mosteckých závodů,  zázemí a parkoviště závodních strojů ,  prostě se využilo  autobusové nádraží,,

Snímky jsou z mého archivu,, a měli by být z r.1980 nebo z r 1981,, seskenované,, z diarámečků,, bez dalších doplnkových informací.

Celé město  vonělo vůní spálených pneumatik a benzinem ale i městem  ,které bylo vyjedené a vypité do posledního piva,takový byl městský okruh Most.

 

 

Galerie

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com