Zajímavá akce na autodromu v Mostě. Autodrom, Most, Škoda, značka, akce | Constructors F1

etina English Rusky

Zajímavá akce na autodromu v Mostě. Autodrom, Most, Škoda, značka, akce | Constructors F1 Constructors F1

Zajímavá akce na autodromu v Mostě.

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 7.9.18 | Aktuality

Autodrom Most 2018

Škodovky se znovu po roce sjedou na mostecký autodrom

V sobotu 22. září se do areálu mosteckého autodromu sjedou majitelé vozů značky Škody, jejich rodinní příslušníci, přátelé, ale i fanoušci stále nejoblíbenějšího a v tuzemsku nejrozšířenějšího automobilu výrobce z Mladé Boleslavi. Návštěvníci se mohou těšit na rozmanité vozy od historických exemplářů přes auta v tuningové úpravě až po nejmodernější žhavé novinky. Chybět nebude zajímavý doprovodný program a soutěže o ceny. Zájemci o sraz se stále mohou hlásit zde.

1

Pořadatelé zatím evidují na 40 majitelů škodovek, nechybějí mezi nimi ani zajímavé exempláře. „Například Škoda 110 R z roku 1980 je takovým vlkem v rouše beránčím. Skrývá v sobě totiž dvoulitrový motor Alfa Romeo a má také kompletně upravený podvozek. O osm let mladší Škoda 130 Rapid se ukáže fanouškům v původním stavu bez jakýchkoli úprav a zásahů. Nebudou chybět ani slavné dodávky 1203. Jsou to nejdéle vyráběné škodovky, z pasu sjíždějí již 50 let. Jeden z exemplářů, starý 23 let, má přitom najeto jen 35 tisíc kilometrů,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

2

Sraz začíná v 10:00 hodin, program setkání organizátoři naplánovali do 18:00 hodin. Účastníci se mohou zúčastnit soutěže o nejhezčí vůz srazu, zažít sportovní jízdu na malém závodním okruhu na polygonu, zasoutěžit si ve slalomu mezi kužely nebo být součástí spanilé jízdy po velkém závodním okruhu autodromu.

3

Řidiči škodovek se ale také mohou na srazu zdokonalit ve svých znalostech a dovednostech za volantem. Je pro ně totiž vypsaný kurz bezpečné jízdy, zájem je třeba potvrdit na e-mailovou adresu krafek@autodrom-most.cz. „Kurz sestává z jedné hodiny teorie na učebně a dvou hodinách praxe na výcvikových plochách polygonu. Vše pod vedením zkušeného instruktora. Výhodná je cena, a to 1990 korun včetně DPH,“ doplnil Krafek.

4

Majitelé škodovek ani ostatní návštěvníci srazu neplatí vstupné, pořadatelé nevybírají peníze ani za zaparkování vozidel v areálu autodromu. Zpoplatněné jsou jenom adrenalinové zážitky, soutěž o ceny a víše zmíněný kurz. Sportovní jízda stojí 100 korun, účast ve slalomu přijde na 50 korun.

Galerie

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com