Zážitek z rychlých i vystavených veteránů znásobí kousky leteckého esa Kopfsteina Most, autodrom, F1, | Constructors F1

etina English Rusky

Zážitek z rychlých i vystavených veteránů znásobí kousky leteckého esa Kopfsteina Most, autodrom, F1, | Constructors F1 Constructors F1

Zážitek z rychlých i vystavených veteránů znásobí kousky leteckého esa Kopfsteina

mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 25.4.17 | Aktuality

Most 2017

Skvělou zprávu má pořadatel pro návštěvníky premiérového závodu historických vozů The Most Historic Grand Prix, který mostecký autodrom hostí o víkendu 12. až 14. května a jehož součástí je i sraz majitelů veteránů a výstava těchto automobilových skvostů.

 

Bohatý a zajímavý doprovodný program víkendu totiž okoření svým akrobatickým vystoupením skvělý pilot Peter Kopfstein. Účastník světového šampionátu Red Bull Air Race Master Class, jenž je bezesporu královskou leteckou disciplínou, opanuje nebe nad autodromem v sobotu 13. května o polední přestávce.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo tohoto skvělého pilota angažovat. Myslím, že jeho vystoupení bude minimálně srovnatelné se zážitkem z dráhy, kde si to budou rozdávat jezdci na krásných historických strojích. Zatímco Petr Kopfstein se svým letounem Edge 540 V3 představuje současnou špičkovou techniku pro světový šampionát ve vzduchu, na okruhu probudí v divácích nostalgii vozy velkých cen z 30. až 60. let minulého století,“ láká na květnový víkend do Mostu eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Tereza Zajíčková.

Kromě letecké akrobacie doprovodný program nabídne vedle již zmíněné výstavy veteránů v areálu polygonu také řadu dětských atrakcí se soutěžemi o ceny, vyhlídkové lety vrtulníkem či autogramiádu osobností motoristického sportu. „Expozice historických vozidel bude reprezentativní. Do současné doby jsme zaregistrovali 90 přihlášek majitelů historických aut a motocyklů. Většina z nich také projevila zájem o spanilou jízdu po velkém závodním okruhu. Bude to paráda,“ upřesnila eventová manažerka autodromu Veronika Raková.

Hlavním závodem The Most Historic Grand Prix bude FIA Lurani Trophy pro vozy formule Junior z padesátých a šedesátých let.

Jejich jezdci bojují o titul mistra Evropy. Dále se v samostatném závodě představí vozy Historic Grand Prix Cars Association.  Jsou to vozy velkých cen z let 1930 - 1960 a z let 1961 – 1965. Britské vozy Grand Turismo pak diváky potěší v závodě Triumph Competition and British HTGT. Uvidí známé GT vozy značek MG, Morgan, Triumph, Lotus a další. V závodě o pohár ADAC HAIGO si to rozdají formulové i cestovní vozy bývalého Poháru míru a přátelství socialistických zemí, a to formule Easter, Mondial a cestovní vozy značek Škoda, VAZ Žiguli, Melkus nebo Trabant. Bohatý program závodního víkendu doplní jízda pravidelnosti českých závodní vozů, kde se představí tovární speciály a především vozy individuálních konstrukcí.

Vstupenky si zájemci mohou objednat na webových stránkách autodromu v sekci FAN SHOP nebo osobně zakoupit v recepci správní budovy polygonu.

Devětatřicetiletý Petr Kopfstein reprezentuje Českou republiku v letecké akrobacii v kategorii Unlimited a v již zmíněném seriálu Red Bull Air Race. Je historicky prvním vítězem Red Bull Air Race Challenger Cupu, který opanoval v roce 2014. Do kategorie Master Class přestoupil loni, svou premiérovou účast zúročil čtyřmi body a celkovým 14. místem. Vystudoval obor matematické modely v ekonomii a úspěšně podniká.

Akrobatické létání mu uhranulo, první vydělané peníze po vysoké škole investoval do kurzu akrobatického létání na letišti v rodných Karlových Varech.

Úspěch české letecké akrobatické školy potvrzuje právě účast dvou Čechů v prestižní Red Bull Air Race Mater Class. Už od roku 2010 zde působí i Martin Šonka, zatím nejlepšího umístění dosáhl předloni, kdy skončil celkové čtvrtý.

Galerie

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2018) Copyright © (2011) Constructorsf1.com