ZLATÝ VOLANT pro rok 2006 Zlatý volant, motosport, F1, formule 1, rally | Constructors F1 Constructors F1

Miroslav Sanytrák | 7.2.07 | Zlatá,ý,é, řídítka,volant, oko

TISKOVÁ INFORMACE

30. ROČNÍK ANKETY ZLATÝ VOLANT

1. ROČNÍK ANKETY ZLATÁ ŘÍDÍTKA

Slavnostním večerem v pražském paláci Palazzo vyvrcholil v pondělí 29. ledna 2007 jubilejní 30. ročník ankety Zlatý volant, jehož pořadatelem je agentura Sport-Press ve spolupráci s Klubem motoristických novinářů. V jejím rámci vybírají odborní motorističtí novináři a další odborníci nejlepšího automobilového závodníka za uplynulý rok v celkem pěti kategoriích (okruhy, soutěže, vrchy, autokros a ralykros, motokáry). Současně byly oznámeny výsledky premiérového ročníku ankety o nejlepšího motocyklového jezdce Zlatá řídítka. Vítězem ankety Zlatý volant v kategorii závodů automobilů na okruzích se stal již poosmé Tomáš Enge. Mezi soutěžními jezdci se prosadil úspěšný účastník mistrovství světa v rallye Jan Kopecký. Králem mezi vrchaři se stal úřadující vicemistr Evropy Dan Michl. V terénních disciplínách autokros a rallyekros obhájil prvenství z roku 2005 mistr Evropy v autokrosu Petr Bartoš. Nejlepším mezi motokáristy se stal vítěz světového finále ROK Cupu Patrik Hájek. Předána byla i další ocenění: Cenu Elišky Junkové pro nejlepší ženu-závodnici získala Laura Hájková, Cenu Jiřího Sedláře pro nejlepšího závodníka do 23 let Tomáš Kotek, Cenu Zdeňka Vojtěcha za významný přínos motoristickému sportu Karel Loprais, Cenu rychlosti (Speed Award) Tomáš Enge a Spolujezdcem roku je Filip Schovánek.Současně byly oznámeny výsledky premiérového ročníku ankety o nejlepšího motocyklového jezdce Zlatá řídítka. Prvním držitelem originální trofeje se stal šestý z loňského silničního MS motocyklů ve třídě do 125 cm3 Lukáš Pešek, druhý skončil mistr Evropy v enduru Roman Michalík a třetí vicemistr světa ve freestylu Libor Podmol.